Ancak olay daha da ilginç bir hal aldı, çünkü bu sırada söz konusu kadın hastaneden hızla kaçtı. Hastane personelinin şikayeti üzerine, hastane yönetimi güvenlik kameralarını inceledi. Bu inceleme sonucunda, hemşire kıyafeti giyen kadının farklı günlerde Ünye Devlet Hastanesi'ne gelip Acil Servis koridorlarında dolaştığı ve bekleme alanında oturduğu tespit edildi.

Mahkeme Kararıyla Göreve İade Edilen Trans Doktorun Sosyal Medyadaki Yeni Paylaşımı gündem oldu! Mahkeme Kararıyla Göreve İade Edilen Trans Doktorun Sosyal Medyadaki Yeni Paylaşımı gündem oldu!

Ünye Devlet Hastanesi yönetimi, bu olayı Ordu İl Sağlık Müdürlüğü'ne bildirdi ve müdürlük konuyla ilgili inceleme başlattı. Ancak, sahte hemşirenin sosyal medya hesaplarında kullandığı "Rabia Y." adının gerçek olup olmadığı henüz tespit edilemedi.

Bu dikkat çekici olayın ardından, Ünye Devlet Hastanesi yönetimi de savcılığa suç duyurusunda bulundu. Hemşire kıyafeti giyen sahte hemşirenin kimliği ve amacı hala netlik kazanmamışken, sağlık kuruluşlarının güvenliği ve hasta güvenliği konusunda alınması gereken önlemler daha da öne çıkmış durumda.