Sağlık Bakanı: ‘Hekimlik mesleğini daha da değerli hale getireceğiz’ Sağlık Bakanı: ‘Hekimlik mesleğini daha da değerli hale getireceğiz’

Olayın Detayları

Edinilen bilgilere göre, akşam saatlerinde hastanenin acil servisinde nöbetçi doktor ile bir hasta arasında tartışma çıktı. Bağrışmalarla başlayan tartışma kısa sürede şiddetlendi ve hasta doktora saldırdı. Saldırı sonucunda doktorun bacağından yaralandığı bildirildi.

Güvenlik ve Polis Müdahale Etti

Olay sonrası hastane güvenlik görevlileri ve polis ekipleri hızla müdahale etti. Diğer sağlık çalışanları ise saldırıyı protesto etti. Yaralı doktora ilk müdahale yapılırken, acil serviste muayene için bekleyen hastalar mağdur oldu. Doktorun olmadığı süre boyunca hastalara yeşil alanda hizmet verildi.

Trabzon Tabip Odası'ndan Açıklama

Trabzon Tabip Odası Başkanı Mehmet Duman, yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Biz Tabipleri temsil eden bir meslek odası olarak, hastaları hekimler ile karşı karşıya getiren uygunsuz taleplerin hep karşısında olmaya devam edeceğiz. Hekimlere saldıranların sağlık hakkının sorgulanması gerektiğini düşünüyorum. Gerekli yasal yollar kullanılarak hak arayışımız devam edecektir," ifadelerini kullandı.