23 yaşındaki Ferhat Özdemir, muhasebecilik mesleğini icra ederken, Eda Görmemişler ile tanışarak hayatının aşkını buldu. İkili, önce nişanlandı, ardından evlilik hazırlıklarına başladı. Ancak, evliliklerini taçlandırmak için aldıkları nikah günü öncesinde Ferhat Özdemir aniden rahatsızlandı. Bu sağlık sorunu, nikah tarihini ertelemeyi düşünmeyen çifte zor bir karar verme anı yaşattı.

Hemen Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne kaldırılan Ferhat Özdemir, genel cerrahi bölümünde tedavi altına alındı ve bir dizi operasyon geçirdi. Ancak damat, nikah gününe kadar taburcu olamayınca çift, nikahlarını başka bir mekanda kıyma fikrini benimsemek zorunda kaldı. Bu istekleri üzerine hastane yönetimi ile iletişime geçen çift, hastane içinde nikah kıymak istediklerini ifade etti.

Olayın şaşırtıcı boyutları, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit'e iletildi. Yiyit, genç çiftin bu isteğini olumlu karşılayarak hastanede nikah töreni için özel bir alan hazırlanmasını sağladı. Nikah günü geldiğinde, hasta yatağından kalkıp nikah alanına yürüyen Ferhat Özdemir, nişanlısının elini tutarken, tedavi sürecinde kullanılan cihazla bir yandan da sağlığına dikkat etti.

Törene, çiftin yakınları ve hastane çalışanlarının yanı sıra Başhekim Yiyit, damadın doktoru Prof. Dr. Mustafa Turan ve hemşire Elif Sarıca da katıldı. Bu anlamlı ve duygusal nikah töreni, çiftin kararlılığını ve aşkının engel tanımayan gücünü bir kez daha vurguladı.

Damat Ferhat Özdemir, yaşadığı süreci paylaşarak,

“Çok mutlu oldum, Allah nasip ederse 1 ay sonraki düğünümüz için hazırlık yapıyoruz. Rabbim kimseyi düşürmesin, buraya da aratmasın. Sağ olsunlar yardımcı oldular, 5 kez ameliyat geçirdim, güzel bir süreç oldu, iyileşiyorum.” dedi. Gelin Eda Özdemir ise “Nerede olduğunun önemi yok ki, ben onunla mutluyum. 1 ay sonra düğünümüz var, artık eğlencemizi oraya saklıyoruz.”

şeklinde duygularını dile getirdi.

Başhekim Yiyit ise,

"Benim için ilkti, sağlık dağıtmak adına kurulmuş bu yapıda sağlıklı bir birlikteliğin başlangıcına şahitlik ettik. İnşallah sağlık için olan bu ziyaretlerinin bir sonrası çocuklarını kucaklarına almak için olur.” dedi. Prof. Dr. Turan da, "17 gün önce buraya gelmişti, acil ameliyatlarını yaptık, revizyon işlemleri yapıldı şu an durumu iyiye gidiyor. Bu süreçte daha önce aldıkları bir randevu olduğunu söylediler. Bu törenin de burada yapılması yönetim tarafından da uygun görüldü ve güzel bir güne şahit olduk. Öncelikle sağlıkları iyi olsun, ömür boyu mutluluklar diliyoruz.” açıklamalarında bulundu.