Yılmaz, 2024 Yılı Bütçe Kanunu Teklifi'nin Meclise sunulacağını belirtti. Yılmaz, hükümetlerinin dönemi boyunca eğitim ve sağlık gibi alanlara büyük önem verdiklerini vurguladı. 

Doktor Ve Sağlık Çalışanını Tabanca İle Tehdit Eden Şahısa Üst Sınırdan Ceza Verildi! Doktor Ve Sağlık Çalışanını Tabanca İle Tehdit Eden Şahısa Üst Sınırdan Ceza Verildi!

Sağlık alanında yapılan çalışmalara da dikkat çeken Yılmaz, sağlık personelinin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesine alındığını ve taban ödeme adı altında yeni bir ödeme unsuru getirildiğini belirtti. Ayrıca, hekimlerin mali haklarının yanı sıra emekli aylıklarının da önemli ölçüde artırıldığını ifade etti.

Yılmaz, 2024 yılı için merkezi yönetim bütçesinden sağlık hizmetleri için 779,6 milyar lira kaynak ayrıldığını ve ayrıca Sağlık Bakanlığı ve yükseköğretim kurumları döner sermayeleri ile Sosyal Güvenlik Kurumundan yapılacak sağlık harcamaları da dikkate alındığında sağlık alanına ayrılan toplam kaynağın 1 trilyon 650 milyar liraya ulaştığını belirtti.

Yılmaz açıklamasında,

İşçisi, memuru, emeklisi, esnafı ve çiftçisiyle toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaçları gözetilerek hazırlanmış, Edirne'den Kars'a 81 ilimizin her köşesinin gereksinimleri düşünülmüştür.

Enflasyonla mücadelemizi sürdürürken, hayat pahalılığının yol açtığı zorlukları telafi edecek gerekli politikaları da uygulamaktan vazgeçmiyoruz.

Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, memurumuzu, işçimizi ve emeklimizi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da enflasyona ezdirmeyeceğiz.