Basın yayın organlarında çıkan haberlere atıfta bulunulan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında elektrik ve doğalgaza yapılan devlet katkısı ile emeklilere ikramiye konusunda tartışma yaşandığı yönündeki iddiaların doğru olmadığı belirtildi.

Elektrik faturalarına yapılan birinci kademede %50, doğalgazda ise %75’lik devlet desteğinin devam ettiğine dikkat çekilen İletişim Başkanlığı açıklamasında Cumhuriyet Gazetesinde çıkan haber yalanlandı.

Hekimler, nöbet ücretlerini asgari ücretli ile kıyasladılar: ‘Yetmiyor’ Hekimler, nöbet ücretlerini asgari ücretli ile kıyasladılar: ‘Yetmiyor’

İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada emeklilere yapılan bayram ikramiyelerine yönelik 2024 yılında %50 oranında zam yapıldığı hatırlatılırken, Maliye Bakanlığı’nın bahse konu asılsız iddiaları ortaya atanlarla ilgili ilgili suç duyurusunda bulunacagi vurgulandı.

Iletisim Baskanligi YalanlamaYerel seçimler öncesinde kamuoyunun manipüle edilmesi amacıyla yapıldığı belirtilen haberlerdin mesnetsiz olduğu belirtildi.