Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Hasta ve Personel Bilgilerini Hackerlar Ele Geçirdi İddiası Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Hasta ve Personel Bilgilerini Hackerlar Ele Geçirdi İddiası

Yerel seçimlere sayılı günler kala siyasi partilerin seçim temposu son hız devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında Türkiye’yi gezen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Gaziantep’te Halk buluşması düzenledi.

Özgür Özel, Gaziantep yönetimine yönelik eleştirilerde bulunarak şunları ifade etti:

Gaziantep'i artık yordular, hasta ettiler. Şimdi bir doktora ihtiyaç var. Muzaffer Ertürk. O, hepimizin sevdiği, saygıdeğer, çalışkan ve üretken bir doktor. Gaziantep onu çok seviyor ve o da Gaziantep'i çok seviyor. Her gün Muzaffer Ertürk için çalışmaya hazır mıyız? Verilen sözlerin tutulmadığını biliyorum. Gaziantep'te teslim edilmesi gereken konut sayısı 42 bin olarak belirtilirken, şu ana kadar sadece 14 bin konut teslim edildi. Yani yüzde 35'i teslim edilmiş durumda. Allah, Gaziantep'e bir daha böyle bir acı yaşatmasın.

Ayrıca, Özgür Özel, Gaziantep'teki şehir hastanesinde yaşanan sıkıntılara da dikkat çekerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya seslendi. Özel, "Sağlık Bakanı'na sesleniyorum, Antep'i duy. Bu şehirde sağlık skandalı yaşanıyor." şeklinde konuştu.