Taşpınar, çocuk cerrahisi kadrosunun Konya Şehir Hastanesi'nde olduğunu ve bu bilgiyi hastane başhekimiyle görüştüğünü açıkladı. Bu durumu sorgulayan Taşpınar, neden böyle bir karar alındığını anlamakta güçlük çektiğini dile getirdi.

Hikayenin arka planında, bir ailenin çocuğunun apandisit patlaması riskiyle Nevşehir Devlet Hastanesi'ne getirildiği dramatik bir olay yer alıyor. Ancak hastanenin yetersizliği nedeniyle hastanın il dışına sevk edildiği belirtiliyor. Taşpınar, hastanede iki çocuk cerrahının olduğunu ve bunlardan birinin başhekim yardımcısı yapıldığını ifade ederek, cerrahlara icap ve nöbet yazılamadığının kendisine söylendiğini aktardı.

Sağlık Çalışanı Hastanenin 6. Katından atlayarak intihar etti! Sağlık Çalışanı Hastanenin 6. Katından atlayarak intihar etti!

Taşpınar, "Hastanede çocuk cerrahisi sorunu yaşandı. Bir anda çocuğa apandisit teşhisi konuluyor ancak çocuk cerrahı bulunmadığı için hastane il dışına sevk ediyor. Şimdi bir de araştırdık, iki tane hastanede çocuk cerrahı var. Başhekim Bey, bir tanesini çocuk cerrahının başhekim yardımcısı yapmış. Bir tanesi çocuk doktoru aktif olduğu için ona da diyor ki Başhekim Bey, biz diyor bir tane çocuk cerrahı olduğu için ona ne icap yazabiliyoruz ya da ne de nöbet tutturabiliyoruz prosedürleri böyle diyor. Ama şöyle bir olay var, çocuk cerrahı bir tane değil, 2 tane. Eğer çocuk cerrahını başhekim yardımcılığına çekerseniz, tabii ki aksamalar olur. Çocuk cerrahı da tek kaldığı için tabii ki ona da nöbet yazamazsınız, icap yazamazsınız. Bu sefer ne oluyor, kime oluyor, olan vatandaşa oluyor" şeklinde konuşarak bu duruma olan eleştirilerini dile getirdi.

Taşpınar, bu tür yaşanan olayların üzerinde düşünülmesi ve sorgulanması gerektiğini vurgulayarak tepkilerini açıkça ifade etti.