Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde son bir haftadır sağlık çalışanları ve stajyer öğrenciler arasında yemekhanede yedikleri yemeklerden dolayı gıda zehirlenmesi vakaları yaşandığı iddia edildi.

Stajyer Öğrenciler ve Sağlık Çalışanları Mağdur

Evrensel’de yer alan habere göre, hastanenin yemekhanesinde sunulan yemeklerden dolayı çoğu stajyer öğrenci ve sağlık çalışanı sıkıntılı anlar yaşıyor. Geçmişte de benzer şikayetlerle gündeme gelen hastanede, yemekhane koşulları ve yemeklerin kalitesinin iyileştirilmediği belirtiliyor.

2 Aylık Bebeğin Ölümüne Hastane Yönetimi ve Doktor Tartışması mı Neden Oldu? 2 Aylık Bebeğin Ölümüne Hastane Yönetimi ve Doktor Tartışması mı Neden Oldu?

Tıp Fakültesi Öğrencileri Yemekhane Koşullarından Şikayetçi

Birçok tıp fakültesi öğrencisi, yemekhanede yemek yemekten kaçınarak kendi harçlıklarıyla dışarıdan hazır yemekle beslenmeye çalıştıklarını ifade ediyor. Öğrenciler, hastane yönetimini sert bir dille eleştirerek, yemeklerin niteliğiyle ilgili adım atılmadığını ve mağdur olduklarını belirtiyorlar. Tüm gün hastanede çalışmak zorunda olduklarını belirten öğrenciler, hastanede nitelikli yemek sunulmasını talep ediyor.

Hastane Yönetiminden İyileştirme Beklentisi

Bu durum karşısında öğrenciler ve sağlık çalışanları, hastane yönetiminin acil olarak yemekhane koşullarını iyileştirmesini ve sağlıklı yemek sunulmasını istiyor. Yemekhanedeki mevcut koşulların, öğrencilerin ve çalışanların sağlıklarını tehdit ettiği vurgulanıyor.