Olayın ardından polis hemen soruşturma başlattı ve saldırgan gözaltına alındı. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görev yapan Mustafa Yıldız, ciddi yaralar aldı ve acil bir şekilde ameliyata alındı. Neyse ki, Yıldız'ın sağlık durumu şu an için iyiye gidiyor.

Yaşanan bu korkunç olay, sağlık çalışanlarının günlük işlerini yerine getirirken karşılaştıkları riskleri bir kez daha gündeme getirdi. Sağlık çalışanları, hastaların ve hasta yakınlarının şiddetine maruz kalmaya devam ediyor.

"NAMUS MESELESİ"

Şüpheli Ö.F, polis ekiplerince gözaltına alındı. Bıçaklı saldırgan, olaydan sonra "Bu namus meselesidir" diye bağırdı. Polisin müdahalesiyle saldırgan gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürerken, sosyal medyada olay anına ait görüntüler paylaşıldı.

Başhekimin suçladığı KBB uzmanlarına Soruşturma açıldı! Başhekimin suçladığı KBB uzmanlarına Soruşturma açıldı!

TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA VAR

Olaya ilişkin açıklama yapan Türk Tabipleri Birliği, hükümete sağlıkta şiddete karşı sundukları teklifin bir an önce yasalaştırılması çağrısı yaptı. TTB'nin açıklaması şöyle: "Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde daha önce bir meslektaşımıza saldıran şahıs, bugün de bir sağlık emekçisine bıçaklı saldırıda bulunmuştur. Durumu ağır olan sağlık emekçisi arkadaşımızın bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyoruz. Sağlıkta şiddete karşı Meclis'e sunduğumuz yasa teklifi önerimizi hatırlatıyor, kamu otoritesini samimi davranmaya ve hızla adım atmaya çağırıyoruz."