Akaryakıt fiyatlarına yönelik son gelişmelere göre, 13 Eylül Çarşamba gecesi yarısından itibaren yeni bir zam uygulanacağı duyuruldu. İlk zammın motorine yapılacağı ve ardından benzinin de zam göreceği tahmin ediliyor. Motorine gelecek olan zamın litre fiyatına 1,50 TL'lik bir artış olarak yansıyacağı açıklandı. Bu zammın 13 Eylül Çarşamba saat 00.01'den itibaren geçerli olması planlanıyor.

Zamlı tarife ile motorinin litre fiyatı İstanbul'un Avrupa yakasında 37,86 TL'den 39,36 TL'ye yükselmiş olacak. Ekonomist Şeref Oğuz, bu durumu şu sözlerle değerlendirdi: "Benzin ve motorin fiyatları 50 TL sınırına doğru ilerliyor gibi görünüyor. ÖTV oranlarının yeniden artırılması bekleniyor. Eylül ayında okul harcamaları yanı sıra akaryakıt zamları gibi aylık mali yüklerin de artması bekleniyor. Ayrıca, OVP hedeflerinin şimdiden sapmaya başladığını görüyoruz. Kamu harcamaları, vergi ve enerji zamları gibi etkenler ekonomiyi etkilemeye devam ediyor."

Motorin İstanbul’un Anadolu yakasında 39,42 TL’den, Ankara’da 39,95 TL’den ve İzmir’de 40,16 TL’den satılacak.

Akaryakıt Fiyatlarına Yeni Bir Zam Geliyor! Akaryakıt Fiyatlarına Yeni Bir Zam Geliyor!

Motorin fiyatı Adıyaman, Hakkari, Mardin, Muş ve Van başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu şehirlerinde 41 TL’nin eşiğine gelecek.

Benzine de 1 TL civarında zam yapılabileceği belirtiliyor.

gerçekgündem