27 Yaşındaki Ülkücü Başhekim Ataması Sosyal Medyada Tartışma Yarattı 27 Yaşındaki Ülkücü Başhekim Ataması Sosyal Medyada Tartışma Yarattı

2021 yılından bu yana başhekimlik görevini yürüten Dr. Serdar Kalkan ve 2019 yılından bu yana başhekim yardımcısı olarak görev yapan Ümit Ölmez’in istifaları sağlık camiasında büyük yankı uyandırdı.

İstifa Açıklaması

Dr. Serdar Kalkan, istifası ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Toplamda 5 yıldır hastane idaresinde çalıştığım ve 16.12.2021 tarihinden bu yana yürütmüş olduğum Mardin Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekimliği görevimden istifa etmiş bulunmaktayım.”

Görev Süreçleri

Uzm. Dr. Serdar Kalkan, Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde başhekim olarak görev yaptığı süre zarfında birçok yenilik ve düzenlemeye imza attı. Hastane yönetiminde geçirdiği 5 yıl boyunca, hastane hizmetlerinin geliştirilmesi ve sağlık çalışanlarının çalışma koşullarının iyileştirilmesi adına çeşitli projeler yürüttü. Ümit Ölmez de başhekim yardımcılığı görevinde gösterdiği üstün performans ve hastane yönetimine olan katkıları ile tanındı.

Mardin Sağlık Camiasında Yankı Uyandırdı

Başhekim ve başhekim yardımcısının istifaları, Mardin sağlık camiasında ve hastane personeli arasında büyük bir şaşkınlık ve üzüntü yarattı.