Ocak 2024’te yüzde 15 toplu sözleşme zammı memurlara verilecek. Yaklaşık yüzde 35'de enflasyon farkı iyileştirmesi yapılacak. Bakan Işıkhan'ın açıkladığı İyileştirme bu şekilde olacak. Yani Memurlara, Yeni bir zam yapılmayacak.

Bakan Işıkhan maaş zamlarına ilişkin "Ocak ayında bir takım iyileştirilmelerin yapılacağını söyledim, maaşlarına da yüzde 50'ye yakın bir artış olacağını ön görüyoruz. Hedefimiz, çalışanları enflasyona ezdirmemek olacak." diye konuştu.

Işıkhan'ın yaptığı son dakika açıklamaları şöyle:

Kıdem Tazminatı Fonunda Bakanlık olarak böyle bir çalışmamız yok, işçi ve işçi temsilcilerimiz müsterih olsunlar.

BAĞ KUR- SSK PRİMİ EŞİTLENMESİ

Bağ-Kur, SSK prim eşitlemesi konusunda çalışmalarımıza başladık, bütçe arttıkça biz de vatandaşlarımıza verilen tüm sözleri yerine getireceğiz.

7 bin 200'e güne düşürülmesi bizim için önemli sözlerden biri, 9 bin yerine 7 bin 200 ödeyerek BAĞ-KUR'lulara 5 yıl öncesinde emekli olma hakkı tanıyoruz. Bu konuda temel değişkenlerimiz, standartlarımız olacak çalışmalarımzı sürdürüyoruz. Bütçe disiplini doğrultusunda bu hedefimizi de gerçekleştireceğiz.

Emekli maaşlarında düzenleme çalışmamızı yaptık, yarın Meclis'e sunacağız.

EYT kapsamında 2 milyon kişiye emeklilik yolu açıldı, 250 bin kişinin de emeklilik süreci devam ediyor.

5 yılık dönemde 'Ev Hanımlarına Emeklilik' düzenlemesini yürürlüğe sokacağız.

Ocak ayında bir takım iyileştirilmelerin yapılacağını söyledim, maaşlarına da yüzde 50'ye yakın bir artış olacağını ön görüyoruz. Hedefimiz, çalışanları enflasyona ezdirmemek olacak.