Bakan Koca, Bağcılar'da gerçekleştirdiği ziyaretlerde, önemli açıklamalarda bulundu. Ziyaretine Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’in de eşlik ettiği gözlemlendi. Cuma namazının ardından Bağcılar Meydanı'nda bulunan siyasi parti stantlarını ziyaret eden Bakan Koca, daha sonra esnafı dolaşarak hal hatırını sordu ve sohbet etti. Daha sonra heyetiyle birlikte Bağcılar Belediyesi'ne ait Vefahane Yaşam Merkezi’ni ziyaret eden Koca, burada atölye çalışması yapan vatandaşlarla bir araya geldi. Yaşlılarla el sanatları üzerine sohbet eden Bakan, ardından çocuklara oyuncak hediye etti.

Bir sonraki durağı, tamamlanması planlanan Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Ek Hizmet Binası inşaatı oldu. Burada müteahhit ve başhekimden bilgi alan Bakan Koca, hastanenin hizmete başlama tarihini ve yeni atanacak sözleşmeli sağlık personeli hakkında açıklamalarda bulundu.

“Bu hastanemiz toplam 193 deprem izolatörü olan 403 yataklı bir hastane”

Koca, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi büyüklüğünde yapılan ek binanın gelecek ay açılacağını belirterek; “Bu hastanemiz toplam 193 deprem izolatörü olan 403 yataklı bir hastane, kapalı alanı 62 bin metrekare, 61 yoğun bakımı olan, Kadın Doğum, Çocuk Hastanesi olarak planladığımız hastaneyi gelecek ay hizmete açmış olacağız. İnşaatı bitmiş olan, teknik boyutuyla yerleşimlerin yapıldığı, bir takım testlerin devrede olduğu bir dönemdeyiz. Hizmete girdiğinde kapasitenin 2 katına çıktığı bir Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesine sahip olacağız” diye konuştu.

Çalışma Bakanı Kesin Konuştu: Asgari Ücrete Zam Olmayacak Çalışma Bakanı Kesin Konuştu: Asgari Ücrete Zam Olmayacak

“İstanbul’da 3 ilçede 4924 Sayılı Kanunla kadroyla devam eden durum 5 ilçeye çıkmış oldu”

İstanbul’da 5 ilçenin 4924 sayılı kanun kapsamına alındığını dile getiren Bakan Koca; “Toplam tahsis edilen 4924 Sayılı Kanuna tabi sözleşmeli kadroyla çalışan 36 bin kişi oldu. Özellikle yan dal uzmanları dahil olmak üzere birçok ilçemiz dahil olarak 4924 Sayılı Kanuna tabi sözleşmeler yapıldı. İstanbul’da daha önce Şile, Silivri ve Çatalca’da 4924 Sayılı Kanuna tabi sözleşmeli kadrolar açmıştık. Verilen ilave 9 bin kadro sonrası Esenyurt ve Arnavutköy’ü de 4924 Sayılı Kanun kapsamına aldık. Bu sözleşmeli kadro sayıları arttıkça bunu daha da yaygınlaştırmak istiyoruz. İstanbul’da da böylece 3 ilçede 4924 Sayılı Kanunla kadroyla devam eden durum 5 ilçeye çıkmış oldu. Yani 5 ilçe 4924 Sayılı Kanun kapsamına alındı. Süreçte Bağcılar ve benzeri ilçelerimizi de sözleşmeli kadro sayısı arttıkça almak istiyoruz” ifadelerini kullandı.