Bakan Işıkhan, yaptığı açıklamada, "Çalışma süreleri, ücretler, işçilerin refahı gibi konular gündemimizde önemli bir yere sahiptir." ifadesini kullanarak, çalışma hayatının bir dönüşüme uğrayabileceğini belirtti. Bu bağlamda, mesai saatlerinde ve çalışma düzeninde potansiyel değişikliklerin gündemde olduğunu vurguladı.

Ak Parti’den Sağlık Personeli Özlük Haklarıyla İlgili Kanun Hazırlığı Ak Parti’den Sağlık Personeli Özlük Haklarıyla İlgili Kanun Hazırlığı

Özellikle esnek çalışma modellerine vurgu yapan Bakan Işıkhan, çalışanların daha verimli ve sağlıklı bir çalışma ortamında bulunmalarını sağlamak adına yeni düzenlemelerin masada olduğunu söyledi. Ancak henüz detaylı bilgiler paylaşılmazken, Bakan Işıkhan'ın açıklamaları, çalışma hayatında önemli değişikliklere yönelik beklentileri artırdı.

BAKANLIĞIMIZIN İŞ MÜFETTİŞLERİ TARAFINDAN YERİNE GETİRİLMEKTEDİR

Bakan Işıkhan, konuyla ilgili olarak "Bakanlık olarak bir taraftan ülkemizin büyümesine ve istihdamının artmasına katkı sağlarken diğer yandan da çalışanlarımızın refahını arttıracak ve güvenliğini koruyacak tedbirleri hassasiyetle uygulamaktayız. Bu bağlamda çalışma süreleri, ücretler, iş sağlığı ve güvenliği, işçilerin refahı, kadın, çocuk ve gençlerin çalıştırılması, kayıt dışılık, işsizlik, istihdam ve iş gücü piyasası uygulamaları gibi konular gündemimizde önemli bir yere sahiptir. Çalışma şartlarına ve ortamına ilişkin tüm mevzuat hükümlerinin uygulanmasına dair, araştırma, inceleme ve denetlemeyi kapsayan teftiş faaliyetleri bakanlığımızın iş müfettişleri tarafından yerine getirilmektedir." dedi.