Işıkhan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilen 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme Hizmet Kolları İmza Töreni'nde yaptığı konuşmada, "Türkiye Yüzyılı'na yakışan bir başlangıç yapmış olduk. Tabii gönlümüzden geçen, mali haklar konusunda da genel bir uzlaşma olsaydı çok daha iyi olurdu." dedi. Bakan Işıkhan, tüm süreci titizlikle ve anlayışla yürüten sendika başkanlarına ve temsilcilere teşekkür etti.

2024 ve 2025 yıllarını kapsayan kamu görevlileri ve emeklilerinin mali ve sosyal haklarını içeren görüşmelerin kısmi de olsa uzlaşmayla sonuçlandığını vurgulayan Işıkhan, bu sürecin sağlıklı bir sosyal diyaloğu teşvik ettiğini ve iletişim kalıplarını güçlendirdiğini belirtti.

Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti hükümetlerinin vatandaşların enflasyona ezilmesine izin vermediğini dile getirerek,

"Zaten Ocak 2024'te yüzde 40-45'e yakın bir zam artışı olacak tüm kamu görevlilerimize. Bence bu çok önemli bir rakam." şeklinde değerlendirmede bulundu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sıkıntıların çözümü için gösterdiği çabalar için teşekkür etti.

Bakan Işıkhan, konuşmasını tamamlarken alınan kararların hayırlı olmasını diledi ve "Türkiye Yüzyılı'na yakışan bir başlangıç yapmış olduk. Tabii gönlümüzden geçen, mali haklar konusunda da genel bir uzlaşma olsaydı çok daha iyi olurdu." ifadelerini kullandı. Törende Bakan Işıkhan ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, hizmet kolları sözleşmesini imzalayarak kamu görevlileri için yeni dönemin resmi olarak başlamasını sağladı.