Tartışmalı Hastaneye Başhekim Tamer Kutlu Oldu

Eski Başhekim Güray Yılmaz’ın görevden alınmasının ardından uzun zamandır boş olan Ünye Devlet Hastanesi Başhekimliğine Uzm.Dr.Tamer KUTLU sözleşme imzaladı.

Tartışmalı Hastaneye Başhekim Tamer Kutlu  Oldu

Eski Başhekim Güray Yılmaz’ın görevden alınmasıyla bir süredir boş olan başhekimliğe SBÜ Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dr. Kamil Furtun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi Hizmet binasında Başhekim yardımcısı olarak görev yapan Uzm.Dr.Tamer KUTLU getirildi.

ESKİ BAŞHEKİM GÖZALTINA ALINMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde Başhekimlik sözleşmesi Ordu Sağlık Müdürlüğü tarafından tek taraflı olarak fesh edilen, görev yaptığı dönem içerisinde bir çok soruşturma geçirdiği iddia edilen, 2016 yılında ise ulusal basına da yansıyan haberlerde,, Ünye Devlet Hastanesinde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr.Dr. Özgür E.’yi klima yüzünden çıkan tartışma sonucunda dövdüğü iddia edilen Dr. Güray Yılmaz’ın adı en son ihaleye fesat karıştırmak, çıkar amaçlı çete üyesi olmak, yemek vb. ihalelerde yolsuzluk yapmak iddiaları ile 04.09.2019 günü sabah 20 kişi ile beraber gözaltına alınmış, emniyette süren işlemlerin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

DR. TOLGA BAŞ'IN BAŞHEKİMLİK GÖREVİNİ KABUL ETMEDİĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ!

TIKLAYIN

Uzun süredir boş kalan Ünye Devlet Hastanesi Başhekimlik görevine Dr. Tolga Yılmaz’ın getirilmek istendiği, hatta Yılmaz’ın ilk olarak görevi kabul ettiği ancak son anda Başhekimlik görevinden affını istediği iddia edilmişti. Konuyla ilgili saglikpersonelihaber.net olarak Dr. Tolga Baş'ın yakın çevresinden edindiğimiz bilgiye göre, böyle bir teklifin Ordu’dan Ak Parti Milletvekili aday adayı da olan Tolga Baş'a gelmediği söylendi.

UZM.DR.TAMER KUTLU KİMDİR?

1967 yılında Samsun İli Bafra İlçesinde doğmuştur.Ortaöğrenim ve Lise Eğitimini Samsun Anadolu Lisesinde tamamlamıştır.Lisans Eğitimini Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlamıştır.Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Gögüs Cerrahisi Anabilim Dalında uzmanlığını tamamlayarak Operatör Doktor olarak unvanını almıştır.Çanakkale Ezine Devlet Hastanesinde ve Bafra Devlet Hastanesinde pratisyen hekim olarak görev yapmıştır.Samsun 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekim Yardımcılığını ve Başhekimlik görevlerini yürütmüştür.Iğdır Devlet Hastanesinde Uzman Hekim olarak çalışmış ve aynı hastanede Başhekim yardımcısı olarak görev yapmıştır.2012-2017 yılları arasında Dr. Kamil Furtun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde Başhekim olarak görev yapmıştır.Şuan da SBÜ Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dr. Kamil Furtun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi Hizmet binasında Başhekim yardımcısı olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2019, 20:04

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
MERSİN
MERSİN - 6 ay Önce

Darısı Mersıne inşAllah. Artık ytti. Duyun sesimizi...!

SIRADAKİ HABER