İzmir İl Sağlık Müdürünü Görevden Almaya, Bakan Koca'nın Gücü Yetmedi

Bir çok haber sitesinde görevden alındığı yazılan İzmir İl Sağlık Müdürü Dr. Bediha Salnur'un görevden alınması haberini, kaynaklarımızdan aldığımız bilgiyle SaglikPersoneliHaber.Net olarak bizde yapmıştık. 11 Mayıs günü akşam saatlerinde görevden alındığına dair Bakanlık kaynaklarından gelen bilgiyi yerel gazeteler başta olmak üzere, sağlık sektöründeki sitelerde haber olarak okuyucusuyla duyurmuştu.

İzmir İl Sağlık Müdürünü Görevden Almaya, Bakan Koca'nın Gücü Yetmedi

Bir çok haber sitesinde görevden alındığı yazılan İzmir İl Sağlık Müdürü Dr. Bediha Salnur'un görevden alınması haberini, kaynaklarımızdan aldığımız bilgiyle SaglikPersoneliHaber.Net olarak bizde duyurmuştuk. 11 Mayıs günü akşam saatlerinde görevden alındığına dair Bakanlık kaynaklarından gelen bilgiyi yerel gazeteler başta olmak üzere, Hurriyet gibi ulusal gazetelerde de haber olarak yer almıştı.  

AK PARTİ İzmir milletvekili adayı olan Dr. Bediha Salnur'un Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın talimatıyla görevden alınması 3 büyük metropolden birisi olan İzmir başta olmak üzere sağlık camiasında büyük ses getirmişti. Öyle ki İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi olan Prof. Dr. Nurettin Ünal'ın getirileceği, hatta atama kararının imza da olduğu bilgisi nedeniyle Prof. Dr. Nurettin Ünal'ın yeni Sağlık İl Müdürü olduğunun haberini de ziyaretçilerimizle paylaşmıştık. 


TIKLAYIN

Prof. Dr. Nurettin ÜNAL

DR. BEDİHA SALNUR VE MAKAM GEÇMİŞİ

İzmir'de Halk Sağlığı Müdürlüğü görevini yürütürken, 11 Aralık 2012 yılında İl Sağlık Müdürü olarak atanan Bediha Salnur, 2015 yılına kadar bu görevi yürüttü. Daha sonra 7 Haziran 2015 seçimlerinde görevinden istifa ederek AK Parti'den İzmir milletvekili adayı olan, ancak seçilemeyen Uzman Doktor Bediha Salnur, İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne atandı. 28 Aralık 2016'ya kadar da Halk Sağlığı Müdürü olarak görev yapan Salnur, daha sonra eski görevi olan İl Sağlık Müdürlüğü koltuğuna yeniden oturdu ve hala bu görevi devam ettiriyor. 

BAKAN BEYİN MAKAM YETKİSİ, GÖREVDEN ALMAYA YETMEDİ Mİ?

Geçtiğimiz hafta (10 Mayıs Cuma günü) görevden alındığı konuşulan ve 11 Mayıs Cumartesi günü bölge gazeteleri başta olmak üzere bir çok basın yayın organında da haber olan İzmir İl Sağlık Müdürü Dr. Bediha Salnur'un Bakan talimatıyla görevden alınmasında şok gelişmeler yaşanıyor. 15 Mayıs itibariyle Dr. Bediha Salnur'un İl Sağlık Müdürlüğünde ki görevine Sağlık Müdürü olarak devam ettiği İzmir'de ki sağlık camiasının malumu. Bakanlığın Çekirdek Kaynak Yönetimi Sistemi isimli atama, tayin vb. personel hareketlerini yönettiği ÇKYS programında da Dr. Bediha Salnur hala Sağlık Müdürü olarak gözükmesi akıllarda soru işaretleri bırakmaya devam ediyor.

BAKAN KOCA'YA RAĞMEN KOLTUĞUNU KORUYOR


Dr. Bediha Salnur

Kimi kaynaklar, bir çok başlıkta olduğu gibi bu görevden almanında 23 Haziran İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı seçimlerinden sonraya bırakılmış olabileceği söylense de, uzun yıllardır koltuğunu korumayı başaran Dr. Bediha Salnur, Dr. Fahrettin KOCA'nın doğrudan talimatına rağmen, koltuğunda oturmaya devam ettiği de su götürmez bir gerçek.

Diğer taraftan Dr.Bediha Salnur'un görevden alınması nedeniyle yeni Müdüre göre pozisyon değiştirenlere karşı Salnur'un nasıl bir yaklaşımda bulunacağı da bir başka merak konusu olarak yerini almış durumda. 

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları SaglikPersoneliHaber.Net'e (www.saglikpersonelihaber.net) aittir. saglikpersonelihaber.net biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 22:10

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sema yılmaz
Sema yılmaz - 1 yıl Önce

Gitmez bu yapışmış koltuga. Bakan deyıl Başbakan gelse indıremez bunu. Arkası saglamdır

Att
Att - 1 yıl Önce

Çok başarılı ise,İstanbul’a müdür yapabilirler

Enerji gençlik
Enerji gençlik - 1 yıl Önce

Yanlış karar bağdattan dönermiş

Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Çok faydası var ya izmire kaldı.Yapisti koltuğa kimbilir kim bakana baskı yaptı

SIRADAKİ HABER
Please insert below script in to upper part of body section. -----------------------------------------------------------------------------------------------------