Ankara İl Sağlık Müdürü O ile Müdür Oldu!

Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü olarak ataması yapıldı.

Atamalar 14.06.2021, 23:18 15.06.2021, 04:00 Güler Sağlam
Ankara İl Sağlık Müdürü O ile Müdür Oldu!

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr. Emre Erkuş görevden alındı. Erkuş’un yerine, Ankara İl Sağlık Müdürü Şanlıurfalı Prof. Dr. Mehmet Gülüm atandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Şanlıurfa'ya ataması gerçekleştirilen Prof. Dr. Mehmet Gülüm Ankara'da başarılı çalışmalarıyla biliniyor. İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi iken Ankara İl Sağlık Müdürü olarak atanmıştı. 

2014-2015 yılları arasında Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Hastane Yöneticiliği ve Başhekimlik yapan ve 22. Dönem Şanlıurfa Tabip Odası Başkanlığı yapan Şanlıurfalı Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğinden sonra Ankara İl Sağlık Müdürü olarak atanmıştı. Gülüm'ün atama onayının ÇKYS sistemine akşam saatlerine düştüğü öğrenildi.

Prof. Dr. Mehmet Gülüm kimdir ?

1969 Şanlıurfa doğumlu olup, İlk ve Orta öğrenimini Urfa’da tamamlamıştır. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2004 yılında Harran Üniversitesinde Üroloji Uzmanlık Eğitimini tamamladı. Çocuk Ürolojisi ve Androloji alanları ile ilgilendi. 2013 yılında “Doçent” ve 2018 yılı Kasım ayında da "Profesör" unvanını aldı. Mehmet Akif Eğitim Araştırma Hastanesinde 2014-2015 yıllarında Hastane Yöneticiliği ve Başhekimlik görevlerini üstlendi. 22. Dönem Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı seçildi. 2015-2018 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. 28 Şubat 2018'den 8 Mart 2019 tarihine kadar SBÜ. Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Başhekim olarak görev yapmıştır. 8 Mart 2019 tarihinden itibaren Ankara İl Sağlık Müdürü olarak görev yapmaktadır.          

Türk Üroloji Derneği, Türk Androloji Derneği ve Endoüroloji Derneğine üyelikleri vardır. Hali hazırda 5 Uluslararası/Ulusal kitapta bölüm yazarlığı, 30’u uluslararası, 37’si Ulusal dergilerde yayımlanmış makalesi ile 15’i uluslararası ve 50’si Ulusal Kongre ve Sempozyumlarda sunulmuş bildirisi vardır. “Hidroselde testis dokusunun difüzyon ağırlıklı manyetik rezonans değerleri” isimli çalışması ile 2011 yılında Alpay Kelami Birincilik Ödülünü almıştır. Bilimsel Tıp dergilerinde Hakemlik ve Yönetici Editörlük görevleri devam etmektedir. Evli ve 5 çocuk babasıdır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Ankara 2 ay önce
Ankaranın düzelmesi toparlanmsı için Destek başkanı da değişmeli, çünkü başarısız ve işleri ihaleleri alım satımları hastanelere devretmiş. Hastane herşeyi yapacaksa sen niye orda varsın?
Mftsh E. 2 ay önce
Ordaki makamını kullanmak için var. Ne demişler yönetemezsen yönetilirsin
Ankara İl Sağlık 2 ay önce
Defolsun yAllah
Sami KIZILAY 2 ay önce
Ankara il sağlığın destek başkanına bağlı satınalması sağolsun varolsun üstünde nevar neyok neredeyse tüm halımları bizim hastanelere devrediyor. Bir yıldır satndart araba kiralama yakıt gibi benzer alımlar dışında nekadar ne halım yapmış acaba? ?Merak ediyorum..................
CCC 2 ay önce
sizin hastanelerde satınalma biriminiz mi kapatıldı? yoksa alım yapmayı mı beceremiyorsunuz? ya da mevzuatta alımları il sağlık müdürlüğü yapar hastane satınalmaları göbek kaşır gibi bir düzenleme mi var?
ankara 2 ay önce
Ankara da bazı hastanelerin yönetimleri de baştan yenilenmeli özellikle GÜLHANE kısa dönem askelik yapmak isteyen varsa tercih yapsın.
semerkant 2 ay önce
ALLHA hayırlı uğurlu etsin. ALLAH'ını kitabını seven KARABÜK'e de baştan aşağıya bir el atsın.
Urfa 2 ay önce
Fakibaba istedi akşama müdür değişti atama yapıldı
Hasan özgür 2 ay önce
Baktılar müdürlük işi boşa çıkacak, fakıbaba devreye girmiş memleketine müdür yapmışlar :)) gayet normal. Gülüm hocayı çok tanımam ama sonuç itibariyle koskoca Ankara ilinin müdürlüğünü yapan birisine urfadaki işler basit kalır bence ve önümüzdeki süreçte başarılı olmak zo-run-da...
.. 2 ay önce
tepebaşı dişin de yönetimi değişse iyi olacak artık adam saltanat kurmuş resmen hastanede dedikodu ile yönetim yapıyor arkadaş yeter kabak tadı verdi. bu sözleşmeler niye var hep aynı adam gelecekse hademeyi müdür yapan adamlar hastane yönetiyor peh
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?