Ankara İl Sağlık Müdürü Gülüm'ün Selefide Bu İle Müdür Oldu!

Eski Tarım Bakanı Fakıbaba'nın Sağlık Bakanı Koca'ya sitem ettiği İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş'un Manisa'ya Müdür olduğu öne sürüldü. Manisa Sağlık Müdürü Necip Yemenici'nin görevden alınarak kadrosunun olduğu Konya İl Sağlık Müdürlüğünde göreve başlayacağı öğrenildi.

Atamalar 15.06.2021, 00:30 15.06.2021, 11:48 Güler Sağlam
Ankara İl Sağlık Müdürü Gülüm'ün Selefide Bu İle Müdür Oldu!

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş'un sözleşmeli görev süresi bugün itibariyle tamamlandı. Müdür Erkuş Manisa İl Sağlık Müdürlüğü'ne atanırken, Erkuş'un yerine ise Ankara İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Gülüm atandı. 

Erkuş'un görev süresinin bitimine doğru Sağlık İl Müdürlüğü için Dr. Eyyüp Sabri Şeyhanlıoğlu, TIP Fakültesi Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Güzelçicek ve Dr. İdris Kırhan'ın ismi geçiyordu. Ancak bugün yapılan atamada Ankara İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Gülüm'ün ismi kesinleşti.


*Doç. Dr. Emre Erkuş

Atamanın kesinleşmesinden 2 gün önce de AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştüğü öğrenildi.

Doç. Dr. M. Emre ERKUŞ Kimdir?

Doç. Dr. M. Emre ERKUŞ 1979 yılında Ankara’da doğdu. 2006 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini dereceyle bitirdi.

2011 yılında Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesine Mecburi Hizmetini yerine getirmek için Kardiyoloji uzmanı olarak atandı.

2013 yılında mecburi hizmetini bitirdikten bir süre sonra Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı.

2015 yılında Yrd.Doçent, 2017 yılında Doçent olan Dr. Emre ERKUŞ, 2016-2018 yılları arasında Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve 2017-2018 yılları arasında Şanlıurfa Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği görevi yapmıştır.

Şanlıurfa’da bulunduğu 2011 yılından beri hem ulusal hem de yerel sivil toplum kuruluşlarında gönüllü ve üye olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

Evli ve 3 çocuk babası olan Erkuş, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Sağlıkçı 2 ay önce
Bundan sonrasını Manisa düşünsün biz kurtulduk
Selefi 2 ay önce
Manisa ya geçmis olsun . Hele ki ekibi ile beraber gelirse .
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?