PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

20 Başkan Birden Görevden Alınarak Ak Parti’ye Operasyon mu Çekiliyor

Sağlık Bakanlığında 20 Daire Başkanının aynı anda görevden alınması sonrası Bakanlıkta neler oluyor? sorusunu gündeme geldi.

Atamalar 30.09.2022, 19:34 01.10.2022, 07:35 Cansu Polat
20 Başkan Birden Görevden Alınarak Ak Parti’ye Operasyon mu Çekiliyor

Yıllardır Sağlık Bakanlığının Atama, Özlük gibi kilit Daire Başkanlıklarının yanında neredeyse tüm Daire Başkanlarının aynı anda görevden el çektirilmeleri kulislerde adeta deprem etkisi yarattı.

2023 Cumhurbaşkanlığı seçim sürecine girilen bugünlerde yaklaşık 700 bin sağlık çalışanını ilgilendiren, Sağlık Bakanlığı İnsan Kaynağının yönetildiği yönetim birimlerinde yaşanan bu görevden almalar Ak Parti’ye Operasyon mu Çekiliyor? sorusunu akıllarak getirdi.


Sağlık Bakanlığında Şok Görevden Almalar! Genel Müdür Yardımcısı ve 20 Daire Başkanı Görevden Alındı!


Nisan 2022 tarihinde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürülüğünde Genel Müdür değişimi olmuş, Dr. Mehmet Koca bu göreve getirilmişti.

Hemen ardından özellikle sözleşmeli yöneticilerle ilgili atama işlemlerini yürüten birimin Bakan yardımcılığından Genel Müdür’e devredilmesi de tartışma konusu olmuştu.

Bugün yaşanan son dakika görevden almalarda 20’ye yakın Daire Başkanı’nın aynı anda görevden alınması, özellikle 2023 seçimleri öncesinde yoksa Ak Parti’ye operasyon mu çekiliyor? sorusunu akıllara getirdi.

Sistemi ve haliyle mevzuatı oldukça iyi bilen, işleyişe hakim 20’ye yakın ismin aynı anda görevden el çektirilmesi Bakanlıkta işler yürüyebilecek mi endişesini de beraberinde getirdi.

Ülkenin Cumhurbaşkanı her daim "Biz halka hizmet için varız" demesine rağmen, bazı bürokratların bu görevlerini yerine getirmediği uzun zamandır tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Yorumlar (33)
Cemal 2 ay önce
Tüm hepsini alsınlar, bıktık..yeniler gelsin..
MAHO 2 ay önce
Yeniler gelsin derken kısaca ben biz gelelim demek istiyorsun galiba. atamalarda kriter olsun sınav olsun desen daha iyi olur ama nerede eskiler gitsin biraz da ben yiyeyim.
Hastanelerde değişim başlasın 2 ay önce
Ankarada yıllardır ayni kişiler idareci artık değişim olsun
Sağlıkçı 2 ay önce
Yönetim hizmetlerinde yeni genel müdür göreve geldiği günden beridir taşrada atamalar durdu ya da çok uzadı. Ya alttaki ekip işleri yavaşlatıyordu ya da kendisinde bir sıkıntı var. Gidenlerin hiç biri olmaz olmaz insanlar değil. Yerlerine daha iyileri hızla bulunur. Egosu kibiri olmayan çalışkan insanlarla yürünmesi iyi olur. Zira mevcutların alınması bile oyları arttıracaktır. Neymiş ak partiye operasyon mu çekiliyormuş? Komik olmayın tam tersi oyları arttırır
SÜPERRR 2 ay önce
ABOWWW DAMARI BULMUŞLAR İNŞALLAH DEVAMI GELİR HA!!!!! zaten genel müdür içlerinden gelme kimin ne olduğunu biliyordur.Bu damarın diğer genel müdürlükteki kolLarına olur darısı inşAllah. VAY BEEEEE REMZİ BUZGAN NE AHLAR, NE VAHLAR ALDIN BE ALLAHIN ADALETİ DİRHEM ŞAŞMIYO BE DİRHEM
Acil 2 ay önce
Asil akparti operasyon çekiyor.1 yildir hekim maașlarini düzeltemeyen geciktiren burokratlari sallamislar.Birde bașka adam yok mu memleket.Konya'dan bi hastane müdürünü alsan genel müdür yapsan bunlardan daha iyi çalıșır.
Külliye 2 ay önce
Kurba o iş öyle değil :) CB verin diyecek bürokrat vermeyecek öylemi ? Bürokrat kim ? Reis ver dediklerinde verirler, alın dediklerinde alırlar.
Hayırdır 2 ay önce
Ne o la….. hangi gereksiz daire başkanı için bu haberleri giriyorsunuz….. alınananların 1 2 dışında hiç bir vasfı yoktu…. Yarısı imam zati….
Diyarbekirli 2 ay önce
Doktor olmayan idareci ve yöneticilerin ne gereği var… Yarısı ya öğretmen, ya imam, ya müezzin…. Gönderin gitsin diyanete, milli eğitim bakanlığına.. Diyanette ve meb’te hiç bir tane doktor idareci veya yönetici gördünüz mü ?
Yozgat 2 ay önce
Yozgat il sağlık müdürlüğü
Personel daire başkanı Mevlüde Başer hizmetliden memuriyete ordan daire başkanlığına
Belediye başkanı Celal kösenin dayısının karısı
Yozgat Şehir Hastanesi hastane müdürü sencer çiçek. İstisnai memurluk ile memur olma kadro ticaret bakanlığı ama sözleşmeyle hastane müdürü Cemil çiçeğin kardeşinin oğlu
Sema eroğlu memuriyeti yok Yozgat Şehir hastanesi müdür yardımcısı eski dönem sağlıksen yozgat şube başkanı faik eroğlunun kızı.
Mehmet Küçükaslan Hastane müdür yardımcısı Belediye meclis üyesi Ahmet topuzun yiğeni
Elif Tinel Yozgat Şehir Hastanesi Sağlık Bakım hizmetleri Müdürü Akp il başkan yrd. Suat Tinelin abisinin hanımı akp belediye il meclis üyesi Nuri tinelin eşi
Mustafa Kozan Yozgat Şehir hastanesi Başhekimi kayınbabası kırşehir eski il milli eğitim müdürü Mustafa çelik kırşehir akp ile yakın ilişkisi bulunuyor.
Yazmaktan yoruldum Yozgat'ta Sağlıkta sözleşme ile atanan yöneticilerin hep böyle bir ilişkisi bulunmakta
Sm 2 ay önce
Liyakatlamı geldi hepsi yo o zaman sorun yok istediğini görevden alır yok operasyonmuş bırakın bu işleri siz sağlık personeline sahip çıkın yaptığınız haberlerle torpille yönetici olanlara değil
Sivaslı 2 ay önce
Liyakat liyakat 2 lafinizdan biri merak ediyorum liyakat ölçüsü nedir veya liyakati ölçecek mercinin liyakati nedir?
Lara 2 ay önce
Acilen sil baştan temizlemek lazım
yenigün 2 ay önce
ankara il sağlık müdürlüğündeki uz.dr. eyüp sarı ve ramazan kocakaya ekibi ve bağlantılı kişileri dağıtılmadan ankara düzelmez...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın