Hekimlerle ilgili paylaşımları ile dikkat çeken dahiliye doktoru isimli hesapta yapılan paylaşımda, hocaların asistan hekimlere yönelik attığı iddia edilen mesajlar tartışma yarattı.

Asistanlar, “Numan Hocamız Naif ve Ilımlı Biridir”

Bir kaç gün geçmeden asistan hekimler, huzurlu bir ortamda çalıştıklarını, paylaşımlarda ismi geçen Numan Hocanın, naif ve her konuda ılımlı olduğu bildirildi.

Ceza Nöbeti Verilecek ! Hangi Kıdem Vakalardan, Doğumlardan Bir Süre Uzak Kalacak !

Dahiliye Doktoru X hesabında paylaşılan,  hocaların asistanlara yazdığı öne sürülen mesajlar şöyle :

“Son zamanlarda oluşan defektler nedeniyle ayrıca konuşacağım. Kime ne ceza nöbeti verilecek, kimler veya hangi kıdem vakalardan doğumlardan bir süre uzak kalacak yarın konuşacağız. İyi akşamlar herkese”

“Hasta muayene ederken çömez kim varsa o hastayı hazırlayacak muayeneyi izleyecek dosyaya ardından gözleme yazacak. Ben sadece muayenesini yapacağız o hastası hazırlayan ben veya sizin kıdemliniz her kimse o olmayacak”

“Jineko için konuşuyorum ben iki vaka arasında vizite geldiğimde doğru düzgün vizit istiyorum”

“Bu arada nöbet ekibi eksik iş bırakırsa nöbet ertesi çalışacak bunu da Numan hoca istiyor. Bu konuyla ilgili bir derdi olan Kürşat’a aktarabilir”

“Kıdemli asistan odasına en üst iki kıdem dışında (3 yıllıklar ve bir alt kıdemi) girilmeyecek”

Asisten Hekimler Whatsapp

Bu Mesajları Kabul Etmiyoruz

Bu mesajların yayınlanmasının ardından aynı sayfada, Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği asistanlarının bir açıklaması yayımlandı.

“Hocam merhabalar,

Haseki kadın hastalıkları ve doğum kliniği asistanları olarak kliniğimizde kurduğumuz huzurlu çalışma ortamını bozacak, bizi yanlış bir şekilde lanse edecek mesajları üzülerek okuyor ve kesinlikle kabul etmiyoruz.

Öncelikle ceza nöbeti gibi bir durumun olmadığını, kliniğimizde nöbet ertesi izin kullanıldığını belirtmek isteriz.

Kliniğimizde yeni başlayan asistandan uzmanına kadar herkesle ilgilenip mesleki açıdan yetişmemizi sağlayan Numan hocamızın adının bu şekilde geçmesi hepimizi üzmüş olup kendisinin naif ve her konuda ılımlı yaklaşımı herkes tarafından bilinmektedir.

ABD, Serumları Musluk Suyuyla Değiştiren Hemşireyi Konuşuyor: 16 Hasta Hayatını Kaybetti! ABD, Serumları Musluk Suyuyla Değiştiren Hemşireyi Konuşuyor: 16 Hasta Hayatını Kaybetti!

Mevcut haliyle tus ile gelen 18 asistan, başka kliniklerde yaşadıkları sıkıntılar sebebiyle kliniğimize gelmiş ve devam etmekte olan 8 asistan olmak üzere 26 asistan ekibi olarak çalışmaktayız. Zamanla kurduğumuz ve huzur içinde çalıştığımız bu ortamımızın asılsız iftiralarla sarsılmasına izin vermeyeceğimizi belirtmek isteriz.

Mesleki olarak da yeterli düzeyde yetiştiğimizi belirterek bizi, kliniğimizi, asistanlarımızı, uzmanlarımızı ve hocalarımızı tanımak, tanışmak isteyen herkese kapımız açıktır”