Doç. Dr. Oğuz Karahan'ın Hikayesi: Başarı, Mücadele ve Adalet Arayışı Doç. Dr. Oğuz Karahan'ın Hikayesi: Başarı, Mücadele ve Adalet Arayışı

Op. Dr. Burhan Akman’ın kendi isteğiyle İzmir Ödemiş Devlet Hastanesi’ne Üroloji Uzmanı olarak tayin olmasının ardından, 4 Nisan’dan bu yana vekaleten yürütülen Başhekimlik görevi için henüz bir atama yapılmadı. Bu durum, hastane çalışanları ve hastalar arasında merak uyandırıyor.

Bölge Hastanesi Statüsünde Büyük Hizmet

Bandırma, 200 bin nüfuslu bir ilçe olmasının yanı sıra çevresindeki Erdek, Manyas, Biga gibi ilçelerden de binlerce hastaya hizmet veriyor. Bölge hastanesi gibi çalışan Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi, günde binlerce hastaya ayaktan veya yataklı tedavi imkanı sunuyor.

Ancak, son dönemde çeşitli olumsuz haberlerle anılan hastanede başhekimlik makamının boşluğu dikkat çekiyor.

Geçici Yönetim

Şu an hastane yönetimi, Dr. Öğretim Üyesi Hülya Yılmaz Başer tarafından vekaleten yürütülüyor. Yardımcıları ise Uz. Dr. Hüseyin Evren Öztürkoğlu ve Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nden Dr. Öğretim Üyesi Duygu Durmaz. Hastanenin Eğitim ve Araştırma Hastanesi statüsünde olması nedeniyle, profesör doktor seviyesinde bir başhekim atanması bekleniyor.

Atama Beklentisi ve Belirsizlik

Hastane yönetiminde yaşanan bu belirsizlik, hem sağlık çalışanlarını hem de hastaları tedirgin ediyor. Hastanenin profesör doktor seviyesinde bir başhekim atanması gerektiği yönündeki beklenti giderek artıyor. Bu sürecin uzaması, hastane hizmetlerinin kalitesi ve çalışanların motivasyonu üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir.

Sağlık Bakanlığı'ndan Atama Bekleniyor

Sağlık Bakanlığı’nın, Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gerekli atamayı yaparak, bölge halkının sağlık hizmetlerine kesintisiz ve yüksek kalitede erişimini sağlaması bekleniyor. Bu kritik makamın doldurulması, hastanenin yönetimindeki belirsizliği sona erdirerek, sağlık hizmetlerinde istikrarı sağlayacaktır.