9 Haziran'a kadar sürecek olan sempozyumda, göz hekimlerinin Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde gerçekleştirdiği ameliyatlar canlı olarak yayınlanacak. Bu yayınlar, konferans salonunda bulunan doktorlar ve yurtdışından çevrimiçi katılım gösteren hekimler tarafından izlenebilecek.

Göz Hekimlerinin Mesleki Gelişimi İçin Önemli Bir Etkinlik

Türkiye'deki göz doktorlarını temsil eden tek dernek olan Türk Oftalmoloji Derneği, göz hekimlerinin mesleki gelişimini desteklemek amacıyla dünya standartlarında etkinlikler ve eğitim organizasyonları düzenlemeye devam ediyor. Canlı Cerrahi Sempozyumu, derneğin Ulusal Kongre'den sonra en çok ilgi gören etkinliği haline gelmiş durumda. Bu sempozyum, göz hekimlerine bilgi ve deneyimlerini paylaşma fırsatı sunuyor.

70 Canlı Ameliyat ve Yüksek Çözünürlüklü Yayınlar

Sempozyum kapsamında, T.C. Sağlık Bakanlığı Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ile işbirliği içinde çeşitli konularda 70 ameliyat gerçekleştirilecek. Bu ameliyatlar, Bilkent Otel ve Kongre Merkezi'ndeki katılımcılar ve yurtdışından çevrimiçi katılan göz hekimleri tarafından yüksek çözünürlüklü olarak izlenebilecek. Türk Oftalmoloji Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Huban Atilla, sempozyumun 6-9 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenleneceğini belirtti. Ayrıca, endüstri firmalarının sponsorluğunda düzenlenecek canlı cerrahi seansları ve toplantılar ile teknolojik yenilikler ve gelişmeler katılımcılarla paylaşılacak.

TUS Sonuçları Alarm Veriyor: Temel Klinik Branşlar ve Cerrahi Dallar Tercih Edilmiyor TUS Sonuçları Alarm Veriyor: Temel Klinik Branşlar ve Cerrahi Dallar Tercih Edilmiyor

 Geçmişten Günümüze Büyük İlgi

Prof. Dr. Huban Atilla, geçtiğimiz yıl Ankara'da düzenlenen sempozyumun büyük ilgi gördüğünü ve 4 gün boyunca 120 göz hekiminin 70'e yakın canlı ameliyat gerçekleştirdiğini ifade etti. Bu ameliyatlar, dünya genelinde 600'ün üzerinde yabancı göz hekimi tarafından takip edildi ve 250 sağlık personeli görev aldı. Geçtiğimiz yılki sempozyuma 40'a yakın ülkeden katılım olmuştu ve bu yıl katılımın daha da artması bekleniyor. Sempozyum öncesi ameliyat planlamaları, hasta seçimleri ve diğer hazırlıkların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Prof. Dr. Atilla, bu önemli etkinliğin göz hekimleri için büyük bir fırsat olduğunu vurguladı.