Üniversitenin sosyal medya hesaplarından paylaşılan etkinlik detayları, geniş bir kitle tarafından takip edildi.

Ders Kapsamında Gerçekleştirilen Yarışma

İlk ve Acil Yardım Programı'nın "Acil Hasta Bakımı II" dersi kapsamında düzenlenen ambulans rallisi, öğrenciler için hem eğitici hem de eğlenceli bir deneyim sundu. Etkinlikte, öğrenciler arasında heyecan verici yarışmalar gerçekleştirildi ve yarışmalar dört aşamadan oluştu.

TUS Tercihleri Açıklandı: Hangi Branşlar Dolu, Hangi Branşlar Boş? TUS Tercihleri Açıklandı: Hangi Branşlar Dolu, Hangi Branşlar Boş?

Gerçek Acil Durum Senaryoları

Öğrenciler, kendi aralarında oluşturdukları gruplarla yarışmaya katıldı ve her bir gruba gerçek bir acil durum senaryosu verildi. Bu senaryolar, öğrencilerin bilgilerini ve yeteneklerini sergilemeleri için tasarlanmıştı. Her aşamada farklı acil durum senaryoları ile karşılaşan öğrenciler, teorik bilgilerini pratikte uygulama fırsatı buldular.

Ekip Çalışmasının Önemi

Ambulans rallisi sayesinde öğrenciler, teorik bilgilerini pratikte uygularken aynı zamanda ekip çalışmasının önemini de kavradılar. Birlikte hareket etmenin ve hızlı karar almanın kritik olduğu acil durum senaryolarında, öğrenciler hem bireysel hem de grup performanslarını geliştirdiler.

Büyük Beğeni Topladı

Etkinlik, öğrencilerden ve katılımcılardan büyük beğeni topladı. Ambulans rallisi, geleceğin sağlık profesyonellerine yönelik eğitici ve eğlenceli bir faaliyet olarak öne çıktı.