Milyonlarca araç sahibi, petrol fiyatlarının dört ayın en düşük seviyesini görmesinin ardından "Bugün akaryakıt litre fiyatlarında indirim var mı?" sorusuna yanıt ararken, sevindirici bir gelişme yaşandı. 6 Haziran 2024 itibarıyla benzin ve motorin fiyatlarında önemli indirimler gerçekleşecek. İşte il il güncel akaryakıt fiyatları...

Petrol Fiyatlarındaki Düşüş ve Akaryakıt İndirimi

Petrol fiyatları, dört ayın en düşük seviyelerini görmesinin ardından toparlanma çabaları içinde olsa da, yurt içindeki sakin dolar kuru ile birleşince akaryakıtta indirim getirdi. Araç sahipleri için önce 1,08 liralık LPG indirimi tabelaya yansıdı. Şimdi de benzin ve motorin (mazot) fiyatları düşüyor.

‘Yeni Vergi Paketinde ‘Adalet’ Sınavı: Las Vegas Örneği’ ‘Yeni Vergi Paketinde ‘Adalet’ Sınavı: Las Vegas Örneği’

Benzin ve Motorin Fiyatlarında İndirim

Milyonlarca araç sahibi akaryakıt indiriminin ne kadar olacağını merak ediyordu. Benzin litre fiyatında bu gece 1,35 TL, motorin fiyatında ise 1 TL civarında indirime gidileceği öğrenildi. Böylece benzin fiyatı 22 Şubat'tan, motorin fiyatı ise 20 Ocak'tan bu yana en düşük seviyeyi görecek.

Güncel Akaryakıt Fiyatları

Benzin Fiyatları:

  • İstanbul: 40,03 TL
  • Ankara: 40,99 TL
  • İzmir: 41,29 TL

Motorin Fiyatları:

  • İstanbul: 39,40 TL
  • Ankara: 40,37 TL
  • İzmir: 40,67 TL

LPG (Otogaz) Fiyatları:

İstanbul Anadolu Yakası: 19,41 TL

Detaylı Fiyat Bilgileri ve İndirimler

Petrol fiyatlarındaki düşüşle birlikte, benzin ve motorin fiyatlarında beklenen indirim araç sahiplerini sevindirdi. İstanbul'da benzinin litre fiyatı 40,03 TL'ye, Ankara'da 40,99 TL'ye, İzmir'de ise 41,29 TL'ye gerileyecek. Motorinin litre fiyatı ise İstanbul'da 39,40 TL'ye, Ankara'da 40,37 TL'ye ve İzmir'de 40,67 TL'ye düşecek.