AK Parti Grup Başkan Vekili, hükümetin ilk önceliğinin en düşük memur maaşını 22 bin lira seviyesine çıkarmak olduğunu açıkladı. Detaylar önümüzdeki hafta netleşecek.

AK Parti Grup Başkan Vekili, memur maaşlarında yapılacak düzenlemelerle ilgili önemli bir açıklama yaptı. Hükümetin, memur maaşlarına ilişkin en önemli adımının, en düşük memur maaşını 22 bin lira seviyesine yükseltmek olduğunu belirtti.

Meclis Tatil Programı Değiştirildi!

Ak Parti Grup Başkan Vekili tarafından yapılan açıklama, "Mehmet Şimşek gelirse memura zam yapmaz" şeklindeki eleştirilere yanıt niteliğindeydi. Ayrıca, düzenlemelerin yetiştirilmesi için meclisin tatile girmesi planı değiştirildi. Yeni kabine açıklanması sonrası, önümüzdeki hafta içerisinde memur maaşları ve diğer seçim vaatlerinin büyük ölçüde netleşeceği bildirildi. Ak Parti, memurlara yapılacak zam konusunda sevindirici bir açıklama yaparak, ilk iş olarak memur zammını gerçekleştireceklerini belirtti.

Edinilen bilgilere göre normalde 5 Temmuzda tatile girecek olan TBMM, asgari ücret zammı, memur zammı ve emekli zammı ve diğer düzenlemeleri gerçekleştirebilmek için 15 Temmuzda tatile girecek.

Maaş zamlarını bekleyen milyonlarca çalışanın Temmuz ayında zamlı maaşlarını hesaplarında görmesi için Meclisi yoğun bir çalışma takvimi bekliyor.