Uzun zamandır Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı olarak görev yapan Adem Tuncer, Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Adem Tuncer’in ataması yapıldı.

Tuncer, 6 Ekim 2022 tarihinde Dr. Mehmet Koca’nın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü olarak atanmasının ardından Sözleşmeli İl Yöneticileri Daire Başkanı ve Sağlık Tesisleri Yöneticileri Daire Başkan Vekili olmuştu.

Tuncer’in Genel Müdür Yardımcısı olduğu gün 20 Daire Başkanının birden görevden alınması büyük yankı uyandırmıştı. Adem Tuncer,  Yönetim Hizmetlerinde uzun yıllardır Genel Müdür Yardımcısı olan Aziz Alper Biten’in yerine getirildiği söyleniyordu.

Daha sonra yapılan ayrı bir görevlendirme ile Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilen Adem TUNCER, Destek Hizmetleri Dairesi, Disiplin İşlemleri Dairesi, Hukuk ve Mevzuat Dairesi, İdari Hizmetler Dairesi, Mali Hizmetler Daire Başkanlıkalrından sorumluydu.

3 sayılı cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri uyarınca Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Adem Tuncer’in Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı atama kararı Resmi Gazetede yayımlandı.

2019 Yerel seçimlerinde AK Parti’den Vezirköprü Belediye Başkan Aday Adayı olan Adem Tuncer Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı oldu.

2019 yılında yapılan Yerel Seçimlerde, AK Parti’den Vezirköprü Belediye Başkan Aday Adayı olmasıyla adını duyuran Tuncer, Samsun Vezirköprülü olmasıyla bilinmektedir.

Adem Tuncer

Adem Tuncer Kimdir?

14 Kasım 1982 tarihinde Samsun’un Vezirköprü ilçesinde doğdu.

İlkokulu Bahçesaray İlkokulunda, ortaokul ve liseyi Vezirköprü İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.

2003 yılında Ondokuzmayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

2004-2009 yılları arasında Şırnak ve Ankara’da çeşitli okullarda öğretmenlik yaptı.

2008 yılında İslam Hukuku alanında yüksek lisansını tamamladı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktora eğitimine devam etmektedir.

2009 yılından itibaren yaklaşık altı yıl Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreterliğinde geçici görevle çalıştı.

2014 yılında Haymana Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne, 2015 yılında da Federasyon Genel Sekreterliğine atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından onaylı ders kitapları ve öğretmen kılavuz kitaplarında yazarlık ve editörlük yaptı.

Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG)’na dönük yirmi beş farklı çalışma kitabını yayına hazırladı.

2017 yılı Ağustos ayından itibaren Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Evli ve üç çocuk babasıdır.