Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, altı yılı aşkın süredir kesintisiz hizmet vererek bölge halkının sağlık ihtiyaçlarına çözüm sunuyor. Başhekim Doç. Dr. Mehmet Volkan Harput, pandemi ve deprem gibi zorlu dönemlerde hastanenin bölge hastanesine dönüştüğünü belirtti. Harput, "Pandemi ve depremde hastanemiz bir bölge hastanesine dönüştü. Bütün çalışanlar, kendi ailelerini unutup insanlara hizmet etti. Helikopter ve uçak ambulanslarla depremzedeler hastanemize getirilirken diğer illere de sevkleri yapıldı" şeklinde konuştu.

Adana Şehir Hastanesi, kaliteli sağlık hizmeti ve sağlık personelinin fedakar çalışmasıyla bölgenin sağlık alanında öncü kurumlarından biri olmaya devam ediyor."

Hastanede bin 200 doktor ile hastalara hizmet verildiğini anlatan Başhekim Harput,

"6 yılda 10 milyondan fazla insana poliklinik hizmeti verilirken 250 binden fazla ameliyat gerçekleştirildi. Bu kapasiteye sahip bir hastaneyi ilimize kazandıran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyoruz. Şu anda günlük 11 bin kişi kapasiteyle poliklinik hizmeti veriyoruz. Günlük 11 bin poliklinik, 2 bin acil servis, bin 640 yatak ve 300 kişi yoğun bakım kapasiteli bu hastanede günlük insan trafiği 40-50 bin kişiye ulaşmaktadır"

diye konuştu.

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin nakil merkezi olduğunu da ifade eden Başhekim Harput,

2024 1. dönem TUS sınav sonuçları açıklandı 2024 1. dönem TUS sınav sonuçları açıklandı

"Hastanemiz ayrıca tüm teknik donanımlarıyla bir üniversite hastanesi ve bir nakil merkezi. Şu ana kadar 89 karaciğer, 77 böbrek nakli gerçekleştirdik. Bu sayı her sene giderek artıyor. Yeni hizmetlerimizi her geçen gün hastanemizde hizmete alıyoruz. Bölgenin tek kamu hizmeti veren üremeye yardımcı tedavi merkezini de hizmete aldık"

şeklinde konuştu.

Asrın felaketinde Adana Şehir Hastanesi'nin "Sağlık üssü" olduğunu ifade eden Harput, "Özellikle bu hastanenin varlığı kendisini ispatladı. Pandemi döneminde bütün bölgeye hizmet veren hastanemiz deprem zamanında da bütün çalışanlar ailelerini unutup insanlara hizmet etti. Helikopter, uçak ambulanslarla depremzedeler diğer illere sevk edilip tedavileri devam etti. Bir de uzuvlarını kaybeden depremzedelere özel üretilen protezleri takılarak yürümeleri sağlandı" ifadelerini kullandı.