CHP Ankara Milletvekili Dr. Aylin YAMAN, "Sağlık Alanında Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde Kararname”de Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”ni TBMM Başkanlığı’na sundu.

Teklif, özellikle sağlık çalışanlarını içeren şekilde 3+1 kuralının değiştirilerek 1+1 şeklinde düzenlenmesini öngörüyor. 

Yaman, yaptığı açıklamada,

Kamu personel rejiminin, hukuka ve eşitlik ilkesine uygun, insan haklarına duyarlı, demokratik talepleri karşılayacak ve modern dünyanın ilkelerini benimseyen bir, 'yeniden yapılanma'ya ihtiyacı olduğu açıktır.

Bu kapsamda, özellikle sağlık çalışanlarını içeren şekilde, 3+1 kuralının değiştirilerek, 1+1 şeklinde düzenlenmesi, verimli ve sürdürülebilir bir çalışma hayatı için çok büyük önem taşımaktadır.

Uzm. Dr. Ayşegül İşlek, Hızlı Müdahalesiyle Sosyal Medyada Takdir Topladı Uzm. Dr. Ayşegül İşlek, Hızlı Müdahalesiyle Sosyal Medyada Takdir Topladı

Bu amaçla, “Sağlık Alanında Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde Kararname”de Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’mi, TBMM Başkanlığı’na gerekçeleriyle sunmuş bulunuyorum. Konunun takipçisi olacağım

ifadelerine yer verdi.