29 yaşındaki Gallanagh, Batı Avustralya'da kamyon şoförü olarak iş bulduktan sonra elbiselerinin ve tacının yerini tulum ve baretle değiştirdi. Bu radikal değişimle birlikte Gráinne, şimdiden "Yılın Çalışanı" ödülüne layık görüldü. Günde 12 saatini kamyon kullanarak geçiren eski Kainat Güzeli, malzeme tedarik etmek ve Batı Avustralya'daki bir inşaat madenine mal taşımak için yoğun bir tempoda çalışıyor.

2019 yılında "Dancing With The Stars" programında yarışan model, zorlu vardiyalarda kamyon kullanarak çalışmanın zorluklarına meydan okuyor. Eski hemşire, 40 derece sıcakta kamyonunu sürmek için yola çıkmadan önce sabah 4'te alarmının çaldığını belirtti.

Gráinne Gallanagh'ın bu cesur kararı, sadece güzellik kraliçesi kimliğinden uzaklaşmakla kalmayıp aynı zamanda yeni bir sektörde başarıyla öne çıkmasını sağladı. Kamyon şoförlüğü alanında "Yılın Çalışanı" ödülüne layık görülen Gallanagh, kariyerine dair hedeflerini başarıyla sürdürüyor.

Maliyenin IBAN denetimi ihbar sayısını ikiye katladı Maliyenin IBAN denetimi ihbar sayısını ikiye katladı

The Times'a konuşan Gráinne, "Şu anda yaptığım iş, daha önce yaptığım işlerden çok farklı ama işimi gerçekten seviyorum. İnşaat sahasındaki tek kadından biriydim ve başlangıçta rahatsız hissedeceğimden endişelendim. Nasıl karşılanacağım konusunda endişeliydim ama herkes bana iyi davrandı ve hoş karşılanmamı sağladı. Ağustos ayından beri oradayım ama şimdiden ayın çalışanı ve yılın çalışanı ödülüne layık görüldüm" dedi.

2018'de İrlanda Kainat Güzeli ödülünü kazanan Gráinne, günlerini inşaat madeninde kamyonlara eşlik ederek ve makinelere yakıt doldurarak geçirdiğini anlattı. Geçen yılın başında nişanlısı Ryan Coleman'la birlikte Avustralya'ya tek yön bilet alan model, madende iki hafta çalışıp bir hafta izinli 'fly in fly out' (FIFO) programıyla çalıştıklarını söyledi.

Gráinne, çiftçi olan babası Paddy'nin madende "beş dakika bile dayanamayacağını" düşündüğünü ancak şaşkınlıkla "yılın çalışanı" ödülüne layık görüldüğünü söyledi.

29 yaşındaki model, bir çiftlikte büyüdü ve çocukluğunu beş kız kardeşiyle birlikte geçirdi. Letterkenny Teknoloji Enstitüsü'nde hemşirelik eğitimi aldı. Çift, şimdi Gráinne'in İrlanda'da olmasını umduğu düğünlerini planlıyor. Ancak bu arada Avustralya'da kalmayı planlıyor.

Gráinne, "Ailemi ve arkadaşlarımı özlüyorum ama bunun dışında eve dönmek için acelem yok" diye konuştu.