Şehir Hastanelerinde Çalışan Doktorların 20 Bin Adım İsyanı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya gönderilen mektupla dile getirilen sorunda, şehir hastanelerinde görevli doktorların nöbetlerinde 20 bin adım atmak zorunda kaldıkları iletildi.

Şehir Hastanelerinde Çalışan Doktorların 20 Bin Adım İsyanı

TTB Başkanı'nın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya göndermiş olduğu mektupta şehir hastanelerinde yaşan sorunları anlattı. TTB Başkanı Sinan Adıyaman göndermiş olduğu mektupta 'yatak başına kapalı alanın çok fazla olması nedeniyle doktorların nöbetlerinde 20 bin adım atmak zorunda kaldıklarını' belirtti.

TIKLAYIN

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, bugüne kadar açılışı yapılan şehir hastanelerinde yaşanan aksaklıklar ve sorunlarla ilgili tespitleri içeren bir yazıyı, 14 Mart öncesinde Sağlık Bakanlığı'na gönderdi.

Yazıda, TTB olarak, şehir hastanelerinde görev yapan hekim ve hekim dışı sağlık çalışanlarının aktarımlarından yola çıkarak oluşturulan bu çalışmayı, Sağlık Bakanlığı'nın ivedilikle değerlendirmeye alması ve sorunların çözümüne yönelik gerekli girişimleri yapması talep edildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 13:17

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER