Hastanede Sülük Tedavisi Veriliyor

Yüzyıllardır alternatif tıp tedavisinde kullanılan sülükler ve Ozan tedavisi Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma hastanesinde hizmete girdi.

Yaşam 26.02.2019, 08:52 26.02.2019, 08:52
Hastanede Sülük Tedavisi Veriliyor

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Sülük ve Ozon tedavisine başlandı. Hastane içerisine açılan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Noktasında Sülük ve Ozon tedavisine başlandı.

TIKLAYIN

Geleneksel Tıp Uzmanı Metehan Duran tarafından yapılan uygulamada, tıbbi sülükler hekimler tarafından iltihaplı ve kireçli romatizma, varis gibi birçok hastalığın tedavisine yardımcı bir metot olarak hastalara uygulanıyor.

Metehan Duran, : ‘‘Ozon tedavisini disk içine uygulayabiliyoruz ama klinik şartlarımızda diskin etrafına ozon gazını uygulayarak disk içine nüfus etmesini sağlayabiliyoruz. Bu tedavinin etkinliği şöyle yapılan bilimsel çalışmalarda cerrahiye kıyasla daha etkin olduğu görülmüş , 10 yıla kadar etkinliği olduğu görülmüş en önemli avantajı da hastayı ayaktan tedavi edebilmemiz. Ameliyatın gerektirdiği ameliyat öncesi hazırlık ondan sonra hastanın cerrahi bir işleme maruz kalması, cerrahi sonrası enfeksiyon gibi komplikasyonlardan koruyan , tedavi sonrası hastanın günlük yaşamına devam etmesini sağlayan kolay bir tedavi yöntemi’’ dedi.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları merkezinde yapılan sülük tedavisi ile ilgili de bilgi veren Durukan; ‘’ Birçok sülük cinsi bulunmakta. Sülüğün şöyle faydaları var. Halkımız şöyle biliyor pis kan emdiğini zannediyor ama öyle bir şey yok. Canlı kendi ihtiyaçlarını karşılarken emerken yapılan araştırmalarda salgıladığı enzimlerin yüzden fazla enzim olduğu bulunmuş. Bunlar dışında ödem çözücü maddeler aynı zamanda ağrı kesici özelliği olan maddeler , antibiyotik özelliği olan maddeler, kan sulandırıcı özelliği olan maddeler ve pıhtı eritici özelliği olan ve bir çok bu şekilde etken maddenin olduğu bulunmuş. Kullandığımız hasta popülasyonu geleneksel olarak isteyen insanlar da oluyor aynı zamanda dolaşım yetmezliği olan hastalarda, uzuv kopması sonrasında mikro cerrahiyle opere edilen hastaların uzvunun kanlanmasını sağlamak için aynı zamanda plastik cerrahlar da kullanıyor’

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Süheyla cekirdek. 2 yıl önce
Ozon tedavisi hakkinda pek bilgim yok ama sülük tedavisi özellikle belirtmek veboyun fıtık larimdan 100 de yüztedavi ediyor 5 yıldır bu iş üzerine kendim tedavi yapıyorum bu nun gibi benzeri hastalıklar üzerinde çalışan arkadaşlarımıza başarılar dilerim
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?