Zengin: Makamlar İdare-Sen’in Değil Türk Milleti ve Devletinindir

Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, Sağlık Müdürünü sert sözlerle eleştirerek "“Ordu Sağlı İl Müdürlüğü atamalarında ehliyet, liyakat ve adalete değil, malum Sen’e bakılmıştır” dedi.

Sendika 28.09.2020, 11:52 Güler Sağlam
Zengin: Makamlar İdare-Sen’in Değil Türk Milleti ve Devletinindir

Zengin konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı;

Kamuda ehliyet ve liyakat uzun süredir dile getirdiğimiz ve dikkat edilmez ise faturasını millet ve devlet olarak çok ağır ödediğimiz bir meseledir. Biz Türk Sağlık-Sen olarak yönetici atamalarında beklentimizin ehliyet, liyakat  ve adalet olduğunu belirtmiştik. Hiç kimsenin değil devletin ve milletin adamı olmayı şiar edinmişlerin atanması gerektiğini dile getirmiştik.

Fakat görüyoruz ki, Ordu il sağlık müdürlüğü yaptığı yönetici atamalarında bunların hepsini es geçerek malum-sen’de yönetici olsun da nasıl olursa olsun demiştir.

Malum-Sen’in ordu şubesindeki her yöneticisine bir makam verilmiş,yetmemiş bu ulufeden bazı sendikacıların eşleri de yararlandırılmıştır.

TIKLAYIN

Yapılan 100 e yakın idarecilerin tamamı sağlık sen üyelerinden yapılmıştır.

Malum-Sen’lileri yönetici yaparak bu oluşumun tam anlamıyla İdareci –Sen’e çevrilmesi bu işin nasıl kokuştuğunu göstermektedir.

Orduda 6000 sağlık çalışanı arasında hiç liyakat sahibi yok mudur da bu malum-sen’li yöneticilerin tamamına ikinci bir koltuk olarak devletin makamları sunulmuştur.Yoksa makamların gücüyle sendikacılık oynasınlar ve çalışanları bu gücü kullanarak üye yapmaya devam etsinler diye mi  bunlar yapılmıştır?

Nereden tutsanız elinizde kalan bu işlerle Ordu’da sağlık alanında huzuru ve çalışma barışı tamamen yok edilmiştir. Bunu yapanların vebali büyüktür. Böyle bir düzeni kurarak Allah’tan kormayıp, kuldan utanmadıklarını cümle aleme ilan etmişledir ama bizim derdimiz Türk milleti ve devletidir.

Bu büyük devletin makam ve mevkilerinin bazıların elinde oyuncak olmasına asla sessiz kalamayız. Millete hizmet yerine Malum-Sen’e yardım için tahsisine sessiz kalamayız.

Yapılanları  Ankara’da bakanlık başta olmak üzere tüm yetkili mercilere ileteceğiz.Birlik ve beraberliğin Ordu’da nasıl ateşe atılıp yok edildiğini göstereceğiz. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Sağlıkçı 4 ay önce
Başkan bey ne yazarsan yaz kimse itibara almıyor.. Sendika başkanının eşi Sağlık hizmetleri müdürü, yıllardır hep masa başında oturuyordu zaten. Sendikacı başkan yardımcısı bu kişi kendine biat etmeyene mobing uyguluyor. Tüm sendika Yönetimi idareci, adeta müdürlüğü sendika yönetiyor.
malum sendika (sağlık sen) 4 ay önce
en iyi yaptığı iş bu başka da bişi gelmez ellerinden yazık o sendika duranlara sağlık camiasına verdikleri zarardan dolayı o yüzden herşeyi hakediyoruz.
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?