Zengin: 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Kutlu Olsun

Türkiye Kamu-Sen ordu İl temsilcisi Fatih Galender ZENGİN;15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle basın açıklaması yayınladı.

Sendika 14.07.2020, 10:52
Zengin: 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Kutlu Olsun

“Huzurumuzun, birliğimizin ve dirliğimizin daim olması dileklerimle, tüm milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyorum.

Suret-i Hak’tan görünerek vatandaşlarımızın milli ve manevi duygularını istismar eden, açtıkları bu yolla yandaşlarına menfaat devşiren, içimizdeki devlet ve millet düşmanlarının dış güçlerle iş birliği yapıp, seçimle gelmiş iktidarı silah zoruyla indirerek ülkemizin anahtarlarını küresel şer odaklarına teslim etmek üzere yola çıktığı hain darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti.
Terör örgütü mensupları, yıllarca saf ve temiz duygularını suiistimal ettiler. Adaleti, liyakati, ehliyeti ve hakkaniyeti ayaklar altına alarak her türlü ahlak dışı yollarla kendi mensuplarına ikbal ve istikbal sağladılar.  

Bu ihanet içinde elde ettikleriyle yetinmeyen ve milletimizi de gaflet ve dalalete sürüklediklerini zanneden bu güruh, 15 Temmuz 2016’da ülkemizin yönetimini toptan ele geçirip dış mihraklara peşkeş çekmek adına masum, silahsız, kendi vatandaşlarına namlusunu doğrulttu, ülkemizi kana ve teröre boğdu. Ancak Türk milletinin en büyük vasfı olan birlik, beraberlik ve cesareti karşısında pes edip adeta bozguna uğradı.

TIKLAYIN

O gün ülkemizi uçurumun kenarından döndüren güç; her türlü siyasi, ideolojik ve sosyal farklılıklarını bir tarafa bırakarak vatanına, milletine, devletine ve cumhuriyetine sahip çıkan, vatanın varlığını, milletin geleceğini tehlike altında görerek meydanlara koşan Türk milletinin ortaya koyduğu bağımsızlık ruhuydu.
Elbette 15 Temmuz, bu milletin devletiyle, siyasetçisiyle, kamu görevlisiyle, işçisiyle, emeklisiyle, güvenlik kuvvetleriyle bir olup yeni bir destan yazdığı gündür. Ancak ülkemizi 15 Temmuz alçaklığına taşıyan süreç iyi görülüp, anlaşılmadan bu tehlikenin tam olarak bertaraf edileceğini de söylemek mümkün değildir. FETÖ’nün yıllarca ülkemizdeki ehliyet, liyakat ve adalet sistemini tahrip ederek, değerlerimizi yavaş yavaş aşındırarak, insanları taraf olamaya zorlayarak, kendisinden olmayanı yok etmek üzerine kurguladığı planın, milletimizin bilinç altında, kamu kurum ve kuruluşlarında oluşturduğu tahribat mutlak surette görülmelidir. 

Benzer acıların bir daha yaşanmamasının anahtarı milli birliğimizin muhafazası, milli birliğimizin anahtarı ise kamu başta olmak üzere her alanda adaletin tesis edilmesi, ehliyet, liyakat ve hakkaniyetin hâkim kılınmasındadır. Terör örgütünün yılar boyunca, sinsi bir planın parçası olarak toplum ve kamu kurum ve kuruluşları nezdinde açtığı bu yarayı sarmak, ayrılıkların, adam kayırmaların, torpillerin, haksızlıkların üzerini bir daha açılmamacasına kapatmak bugün yetkililerin üzerine düşen en büyük sorumluluktur. 
Bu duygu ve düşünceler içinde tarih boyunca bu millet için can veren bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Milli Birlik Gününde, Allah bizleri birliğimizin kıymetini bilen ve koruyanlardan eylesin diyorum. 

Tüm milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyorum."

Fatih Galender ZENGİN 
Türkiye Kamu-Sen ordu İl Temsilcisi

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?