Yüzde Doksan Üç Engelli Küçük Mustafa’ya Sağlık-Sen’den Yardım Eli

Akraba evliliği sebebiyle yüzde 93 engelli, solunum yetmezliği hastası 8 yaşındaki Mustafa Belli’ye Sağlık-Sen İzmir 1 No’lu Şubesi’nden yardım eli uzandı. Mustafa’dan önce doğan 6 çocuğunu aynı hastalık sebebiyle kaybeden Belli Ailesi, ‘’Mustafa’yı da kaybetmek istemiyoruz, bize yardım elini uzatan Özgür Başkana, ekibine ve tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Sendika 25.07.2019, 12:13 25.07.2019, 12:23
Yüzde Doksan Üç Engelli Küçük Mustafa’ya Sağlık-Sen’den Yardım Eli

Akraba evliliği yapan Belli çifti yüzde 93 engelli doğan ve solunum hastası olan 8 yaşındaki oğulları Mustafa’yı kaybetmemek için İzmir’de mücadele veriyor. Mustafa’dan önce 6 çocuğunun henüz 1 yaşına gelmeden öldüğünü söyleyen anne Aliye Belli, ‘’6 çocuğum oldu, hiçbiri 1 yaşını göremedi. Mustafa 7. Çocuğum, yüzde 93 engelli, boğazında bir delik var, solunum yetmezliği hastası, dışarıdan aldığı oksijen ile yaşıyor. Yarım saat oksijen alamadığı takdirde hayatını kaybedecek. Eşim de ben de bir an bile gözümüzü kırpmadan başında bekliyoruz. Mustafa’nın yaşamasını çok istiyorum. Biz yardımlarla, desteklerle geçinmek zorundayız, çalışamıyoruz, bu zorlu süreçte bize yardım elini uzatan Sağlık-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım’a, ekibine, Emine Hemşireye ve hayırseverlere çok teşekkür ediyorum. Siz bizi sevindirdiniz Allah da sizi sevindirsin. Diyecek laf bulamıyorum, çok mutluyum, Allah razı olsun’’ dedi.

Sağlık-Sen İzmir 1 No’lu Şubesine Teşekkür Ederiz

Mustafa’nın yaşaması için Van’dan önce Ankara’ya sonra da İzmir’e gelen, Van depreminde evini kaybeden baba Mehmet Benli, ‘’Mustafa’yı önce Van’da hastaneye götürdük, bizi Ankara’ya sevk ettiler, Ankara’da 3 aylık bir tedavi sonrası İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildik. Oğlum 4 ay yoğun bakımda kaldı, ardından da 2 yıla yakın hastanede yattı. Taburcu oldu fakat sürekli kontrole gidiyor, ne zaman fenalaşacağı belli olmuyor. Zaten oksijen tüpüne bağlı yaşıyor, aynı zamanda enfeksiyon riski var. Mustafa’nın bakımı ve yoğun hastane temposundan çalışamıyorum. Bekçilik, çobanlık yaptım, inşaatlarda çalıştım fakat hastaneye gidip gelmek zorunda olduğum için çalıştığım işlerden çıkartıldım. Kaldığımız yer 70 metrekare ve çok eskiydi, oğlumun enfeksiyon kapmasından çok korkuyordum. Evimizi yenileyen, tadilatını yapan, oğluma temiz bir ortam hazırlayan Sağlık-Sen İzmir 1 No’lu Şubesine ve hayırseverlere çok teşekkür ediyorum. Bizim en büyük korkularımızdan biri de medikal malzeme bulmada yaşadığımız sıkıntıydı. Sağ olsun Özgür Başkan ve Emine Hemşire Hanım bir yıllık medikal malzeme ve oksijen ihtiyacımızı da karşıladı. Buna ilaveten Mustafa’nın bir yıllık yazlık ve kışlık kıyafetlerini de aldılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum, sayelerinde daha huzurluyuz’’ dedi.

Tek Temennim Yaşaması

Küçük Mustafa’nın yaşama tutunması benim en büyük temennim diyen Sağlık-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, ‘’Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi’nde hemşire olan üyemiz Emine Akgedik vasıtasıyla küçük Mustafa’dan haberdar olduk. Kendisi Mustafa’ya bireysel olarak destek olmuş, Mustafa için çok daha fazlasının yapılması gerektiğini düşünerek mensubu olduğu sendikasına başvurdu. Mustafa hakkında aldığımız bilgiler bizi bir hayli üzdü. Kadın Kolları Komisyonumuz ve yönetimimizle birlikte Mustafa’yı ziyaret etmeye gittik. Basmane’de hijyenik olmayan, harabe bir ortamda yaşıyordu. Mustafa’nın sağlık durumu açısından hijyenik bir ortamda yaşaması gerekiyor. Ekibimizle birlikte Mustafa’nın yaşadığı evi ona uygun bir hale getirmek için kolları sıvadık. Evin tadilatını, bakımını yaptık. Mustafa’nın enfeksiyon riski açısından, evi onun sağlıklı yaşamasına daha uygun hale getirdik. Ailenin bir yıllık medikal ihtiyacını karşıladık. Bizim yaptığımızın küçük Mustafa için sadece bir başlangıç olmasını, tüm İzmir’in el ele verip, Mustafa’yı yaşatmasını istiyoruz. Tek temennim Mustafa’nın yaşama tutunması, yaşaması ve gülen yüzünün hiç solmamasıdır’’ dedi.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?