PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yılmaz: 2023 Vizyonuna Yakışır Maaş İstiyoruz

Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz, 2023 yılının her alanda sağlık çalışanlarının yılı olması gerektiğini belirterek artan fiyat artışlarına dikkat çekti.

Sendika 20.11.2022, 13:53 Cansu Polat
Yılmaz: 2023 Vizyonuna Yakışır Maaş İstiyoruz

Dünyayı saran salgın pandemisi, ekonomik krizler, krizleri fırsata çeviren bir kesim derken Cumhuriyetimizin 100. Yılına giriyoruz. Geçen sürede yapılan pansuman tedbirler, asıl yaraya müdahale edilememiş olması, pansuman tedbirler sebebiyle yara kabuk bağlamada asıl müdahale gecikmiştir.

Asıl müdahale tek kalemde mesai karşılığı olan ücretin totalde hâk ediş karşılığı kadar olması, üzerine çalışma barışını bozmayan eklentilerin olmasıdır. Sağlık çalışanları yüzyıla girerken bir ümitsizlik içerisinde, sebebi; koskoca pandemide görmezden gelindi, 2023'te de göreceklerini zannetmiyoruz ümitsizliğidir.

2023 her alanda sağlık çalışanlarının yılı olmalıdır. Kiraların, gıdaların, giyimin fahiş rakamlara ulaşması ile ekmeğin elde edildiği emeğin de reel artırılması gerekmektedir.

Bürokrasi yapılanma sürecine girmeli, çalışanların yararına mesai sarfedecek idarecilerin yeni yüzyıla yön vermesi beklentileri karşılanmalıdır.

Tek kalemde dolgun ücret, mesai fazlası nöbetlerin karşılığı tastamam verilmesi, riskleri yeniden gözden geçirilmesi ve teşviklerin yeni yeniden artırımı, düzenlemelerinin yapılması, kısacası 2023 vizyonuna yakışır düzenlemeler bekliyoruz.

İsmail Yılmaz
Sağlık Sen Rize Şubesi

Yorumlar (4)
İşçi 1 hafta önce
Eşit işe eşit ücret istiyoruz aynı işi yapan çalışma yılı aynı olan mezuniyet i aynı olan aynı ücreti alsın işçiler arasındaki yevmiye farklarına bir düzenleme gelsin adaletsizlik giderilsin istiyoruz eyyyy işçi sendikaları duyun sesimizi
T akbulut 1 hafta önce
Asgari ücretli milyonlar var işsizler varken ben kalkıp 25 bin tl maaş istersem gözüne uyku girmez bir müddet devlet mass ve vergileri ayarlaması şart böyle olmuyir olmiyir
YALNIZ 1 hafta önce
evet hatta bu yazıyı yazan d..r arkadaşın mesela teşfiki ayarlanmalı önce bu kadar olmaz...
ali 1 hafta önce
yetkili sendikaya söylemiş işinizi yapın demiş böyle olmaz demiş kendisi etkisiz sen yöneticisi