Yeni hedeflerle yeniden başlayacağız

Sağlık Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, “Hep birlikte yeni hedeflere diyerek yeniden başlayacağız” dedi.

Sendika 11.11.2019, 15:00
Yeni hedeflerle yeniden başlayacağız

Sağlık Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, “Hep birlikte yeni hedeflere diyerek yeniden başlayacağız” dedi.

Sağlık Sen Antalya Şube Başkanlığı 36. Teşkilat Toplantısı Alanya’da gerçekleşti. Toplantıya Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin Karadoğan, Sağlık Sen Antalya İl Başkanı Sinan Kuluöztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda temsilci katıldı. Toplantıda, sağlık çalışanlarının yaşadığı sıkıntılar ve bu sorunların çözümüne yönelik öneriler masaya yatırıldı.

"Haksızlıklara dur deriz”

Antalya Şubesine yaptığı başarılı çalışmalar için teşekkür ederek konuşmasına başlayan Durmuş, “Seçimde kazanmış olmamız, kazanmışız anlamına gelmez. Eğer sağlık çalışanlarımızın sorunlarını çözüyorsak o zaman başarmış oluruz. Sağlık Sen olarak doğrulardan sapmayacağız. Sadece sendikacılık yapacağız. Ülkemizin ve çalışanlarımızın yarınlarına adına neler yapılması gerekiyorsa kafamızı ona yoracağız. Değişmez çizgimizi sendikacılığımız olacak” dedi.

Toplu sözleşme sürecine de değinen Durmuş, “Deklare ettiğimiz şartların arkasında dim dik durduk” diye konuştu. Önceki dönem toplu sözleşme sürecinde duruş sendikacılığı yapmadıkları için bu dönem değerlerini korumak adına böyle bir tutum sergilediklerini aktaran Durmuş, “Memur Sen’in Türkiye’nin geleceği adına çok önemli bir misyonu yüklendiği ve yerine getirdiği aşikardır. Darbelere de dur deriz, yapılan haksızlıklara da dur deriz” değerlendirmesinde bulundu.

TIKLAYIN

BİRLİKTE YENİ HEDEFLERİ YÜRÜYECEĞİZ

Sağlık Sen’in savunduğu ilkelerle yarınlara yön veren bir hareket olmayı sürdürdüğünü vurgulayan Sağlık Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk ise, “Adil bir çalışma hayatı, adil bir toplumsal düzen ve adil bir dünya düzeni için mücadele ediyoruz. Sendikal ilkelerimize yürekten bağlıyız. Çünkü Hak’tan ve hakikatten ilham alıyoruz. Memur Sen bu yüzden insanlığın kurtuluşunu, Türkiye’nin liderliğinde insanlığa nefes olacak bir uyanışı ve yeniden dirilişi dert edinmiş bir sivil toplum hareketidir. Ezelden başlayıp ebediyete kadar sürecek tarihi bir misyonu temsil etmektedir. Bu nedenle, altında mücadele verdiğimiz bu çatı, yüklendiği değerler itibariyle çok kıymetlidir ve bu çatıya düşecek gölge her birimiz için bir vebaldir. Memur Sen ve Sağlık Sen, başta çalışma hayatı olmak üzere ülkemiz ve insanlık aleminin hak ve adalet iklimine kavuşması mücadelesini istikamet üzere sürdürecektir” ifadelerini kullandı.

Geride bırakılan toplu sözleşme sürecinin beklentilere cevap veremediğini aktaran Başkan Kuluöztürk, “Toplu görüşme masasında, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın mali, sosyal ve özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik taleplerimizi içeren teklifler Genel Başkanımız tarafından sunulmuş; ancak karşısında muhatap bulamamıştır. Yüksek irade ve karalılıkla yürüttüğümüz müzakerelerden olumlu bir netice çıkma imkan ve ihtimalinin kalmadığını gördüğümüzden Kamu Hakem Kuruluna gidilmiş, ne yazık ki noter görevi gören Kamu Hakem Kurulu’nun kararına da dik duruş sergileyerek, şerh koyulmuş ve bu kararın kabul edilmediği açıkça beyan edilmiştir” değerlendirmesinde bulundu.

HIZLI ADIMLAR ATACAĞIZ

Toplu sözleşme sürecinin sona ermiş olmasının her şeyin bittiği anlamına gelmediğinin altını çizen Kuluöztürk, “Sahanın beklentilerine acil çözüm bulmalıyız. ‘Hep Birlikte Yeni Hedeflere’ diyerek yeniden başlayacağız. 4688 Sayılı Sendikalar Kanunu’nun bir an önce güncellenmesini sağlamalıyız. İstihdamının arttırılması, gelir vergisi muafiyeti, döner sermaye siteminin revize edilmesi ve nöbet ücretlerinin arttırılması gibi pek çok talebin gerçekleşmesi için bir an önce hızlı adımlar atmalıyız. Genel Merkezimizin, ülke çapında tek ses, tek yürek olacağımız bir eylem sürecini başlatmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Toplantı, oluşturulan çalıştay raporlarının okunmasıyla sona erdi.

Yorumlar (1)
SAYIN BAŞKAN SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR HAKMI 1 yıl önce
SAYIN BAŞKAN BU SÖYLEDİKLERİNİZE KENDİNİZ İNANIYORMUSUNUZ ALLAH AŞKINA.ADALET TİMSALİ GENEL BAŞKAN HAKKI ADALETİ İSTİŞAREYİ DİLE GETİRİYORDA İCRAAT NEREDE İCRAAT.KENDİ MAAŞI İYİ YAŞAM KALİTESİ İYİ.SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNU ALAMAZKEN.KIZILAYDAN GEÇEN İŞÇİMİ MEMURMU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN ÇALIŞANLAR BİR GECEDE VHKİ OLDULAR.SÖZLEŞMEYLE REFERANS OLDUĞUNUZ SENDİKA PATENTLİLER MÜDÜR MÜDÜR YARDIMCISI OLUYOR.NE HAKKI ALLAH AŞKINA MÜBAŞİRLER SINAVSIZ SINIF ATLIYOR.BİZ BAŞKA ÜLKEDEMİ YAŞIYORUZ.HANİ ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİ HANİ ADALET.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.BU GÜN DÜNYA YARIN AHRET ÖLÜMDE VAR HATIRLATALIM DEDİK.HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ.
1
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?