Yeni Başkan Semih Durmuş Oldu

Sağlık – Sen 6. Olağan Genel Kurulu’nda Metin Memiş’in karşısına aday olarak çıkan Genel Başkan Vekili Semih Durmuş yeni başkan oldu.

Sendika 02.03.2019, 16:55 04.03.2019, 04:04
Yeni Başkan Semih Durmuş Oldu

02.03.2019 Sağlık – Sen 6. Olağan Genel Kurulu’nda seçimi kazanan Semih Durmuş’un yönetim kurulunda Durali Baki, Yusuf Dural, İdris Baykan, Abdülaziz Aslan, Şemsettin Karadoğan ve Mahmut Faruk Doğan yer alıyor.

Sağlık-Sen'in Yeni Başkanı'ndan İlk Açıklama haberini okumak için tıklayın.

Semih Durmuş Kaç Oyla Genel Başkan Seçildi? Metin Memiş Kaç Oyda Kaldı? haberini okumak için tıklayın.

Sağlık-Sen'de Semih Durmuş Dönemi - Yönetim Kurulunda Kimler Var? haberini okumak için tıklayın.

Teşkilat Kenetlendi! Hep Birlikte Şimdi Yeni Şeyler Söyleme Vakti haberini okumak için tıklayın.

Sağlık-Sen Genel Merkez Görev Dağılımı Belli Oldu haberini okumak için tıklayın.

Seçimi kazanan Semih Durmuş ilk olarak 3600 ek gösterge ve yıpranma payı sorununu çözmek için kolları sıvayacağına vurgu yaparak, "sağlık çalışanlarının dağ gibi büyüyen sorunlarını çözme adına 3600 ek gösterge, döner sermaye adaletsizliği, ölü doğan yıpranma payı ile ilgili sorunların çözüme kavuşması için tüm enerjimle harekete geçeceğim" dedi.

 

TIKLAYIN

SEMİH DURMUŞ KİMDİR?

1969 yılında Zonguldak'ta doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Zonguldak'ta tamamladı.

1996 yılında Uludağ Üniversitesi SHMYO Radyoloji Bölümünü, 2015 yılında ise Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. 1997 yılında SSK Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesinde Radyoloji Teknikeri olarak göreve başladı.

Çeşitli vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının yönetim kadrosunda görev yaptı. 2005-2008 yılları arasında Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanlığı görevini yürüttü.

2008 yılında yapılan Sağlık-Sen 3. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreterliği’ne seçilen Durmuş, 2011 yılında yapılan 4. Olağan Genel Kurul'da da yeni adıyla Genel Başkan Yardımcılığı (Basın ve İletişim) görevine tekrar seçildi.

Genel Başkan Mahmut Kaçar'ın milletvekilliği adaylığı nedeni ile görevinden ayrılmasının ardından yapılan görev dağılımında Genel Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili) görevine seçildi.

Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından 25-26 Ağustos 2012 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulu'nda yeniden Genel Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili) olarak seçildi.

Semih Durmuş, 10 - 11 Ocak 2015 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurulda yeniden Genel Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili) olarak seçildi.

Semih Durmuş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
ertan erdoğmuş 2 yıl önce
benim çektigim fotografi paylasmissiniz :)) Editör Notu: Teşekkür ederiz :)
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?