Valiliğin Aldığı Kararları Sağlık Müdürü Uygulamıyor!

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Çanakkale Şubesi tarafından yapılan açıklamada, Çanakkale İl Pandemi Kurulunun kararına atıfta bulunularak, "Çanakkel İl Sağlık Müdürünün Valiliğin aldığı kararları uygulamadığı" iddia edildi.

Sendika 05.05.2020, 17:40 05.05.2020, 17:46
Valiliğin Aldığı Kararları Sağlık Müdürü Uygulamıyor!

Çanakkale’mizde pandemi süresinde özveriyle çalışan ailelerinin yanlarına dahi gitmeyerek her türlü fedakarlıktan kaçınmayan sağlık çalışanlarımızı sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

Bizler pandemi süresince en ön safhada savaşan 4-D kadrosunda çalışan işçiler olarak memurlara verilen ek ödeme tarafımıza verilmemesi yeterince hayal kırıklığına uğratmıştır. Bizleri ötekileştirmiş ayrımcılığa sebebiyet vermiştir ve iş barışını zedelemiştir.

Birde bunların üzerine 28.03.2020 tarihinde 3/0 karar no ile Çanakkale İl Umumi HıfzısıhhaKurul Kararı’ndaHalk Sağlığı kapsamında Covid-19 salgını ülkemizde etkisi bitene kadar ilimizde bazı kararlar alınmıştır. Bu alınan kararların arasında sürekli işçi kadrosunda çalışan personelin hasta ve hastane ile temasını en aza indirgemek amacıyla talep eden personele 24 saat üzerinden çalışmasına izin verilmesi planlanmıştır.


*Çanakkale İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı

Fakat bu uygulama sadece ve sadece 112 istasyonlarında uygulatılmaktadır. Bunun sebebi nedir? İl ve ilçe devlet hastanelerinde kararın dışında bırakılmamasına rağmen neden hala 24 saatlik vardiya sistemine geçilmiyor? Bu uygulama İl Sağlık Müdürünün insiyatifindemidir? Eğer İl Sağlık Müdürü insiyatifindeyse il ve ilçelerde çalışan işçiler bu riski taşımamaktamıdır? Bunun vebalini alabilcekmisiniz Sayın Müdür?

Valilik kararı ile alınan kararlar Çanakkale İl Sağlık Müdürü tarafından açık ve net bir şekilde uygulanmamaktadır gereğinin bir an önce yapılmasını ve sürecin titizlikle takibinin yapılacağını buradan tüm kamuoyuna bildirmek isterim.

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası

TIKLAYIN

Çanakkale İl Başkanı
Seçkin YÖRÜK

Yorumlar (1)
doktor 6 ay önce
müdür bey validen evvel kanunu dinler kanunen işçilerin 24 saat çalıştırılması usule aykırı ama içinde bulunduğumuz yoğun dönemde 112 için insiyatif alması vicdanen kabul edilebilir
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?