Ümit Karataş: Otel ve Misafirhanelerin Sağlık Çalışanlarına Tahsisi İçin Gerekli Destek Verilmeli!

KAMU SAĞLIK-SEN GENEL BAŞKANI ÜMİT KARATAŞ;"Otel ve Kamu Misafirhanelerinin Sağlık Çalışanlarına Tahsis Edilmesi için gerekli desteğin verilmesi konusunda çağrıda bulundu.

Sendika 31.03.2020, 18:37
Ümit Karataş: Otel ve Misafirhanelerin Sağlık Çalışanlarına Tahsisi İçin Gerekli Destek Verilmeli!

TIKLAYIN

Coronavirüsler (CoV), soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS-CoV) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS-CoV) gibi daha ciddi hastalıklara kadar çeşitli hastalıklara neden olan büyük bir virüs ailesidir.

Koronavirüste vaka sayısının artmasıyla alınan tedbirler de artırılıyor. Sosyal izolasyonun büyük önem kazandığı dönemde sağlık çalışanları büyük bir özveri ile görevlerine 24 saat büyük bir özveri ile devam etmektedirler. Sağlık personelinin mesai kaybını önlemek yapılacak çağrılara hızla icabet etmeleri amacıyla görevli olduğu sağlık kuruluşuna yakın kamu misafirhanelerinde ve ilgili otellerde ücretsiz 3 öğün yemek çıkacak şekilde konaklamaları için gerekli desteğin sağlanması mücadeleye büyük oranda destek sağlayacaktır. Büyük oteller mücadele kapsamında otellerini ücretsiz sağlık çalışanlarına tahsis etmektedirler. İlimizde de mücadeleye destek kapsamında birçok destekler verilmektedir. Sayın Valimiz gece gündüz demeden her türlü çalışmaları yürütmektedirler.

Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?