Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Taşeron İşçilerle İlgili Yüzdelik Hesaplama Açıklaması!

Türk İş Sendikası’nın her daim çalışanın yanında olduğu vurgulayan Çanakkale İl Başkanı Seçkin YÖRÜK, 15.04.2019 tarihinde açılan davayla, 2019 yılı başından beri asgari ücretin …% fazlası ile çalışan işçilerimizin yeni asgari ücretin belirlenmesi ile yaşanan düşüşe tepkisiz kalamacaklarını söyledi.

Sendika 19.09.2019, 13:27 19.09.2019, 21:03 Güler Sağlam
Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Taşeron İşçilerle İlgili Yüzdelik Hesaplama Açıklaması!

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası tarafından yapılan açıklama;

Türk İş Sendikası’nın her daim çalışanın yanında olduğu , her türlü haklı mücadelede haklı ve haklının yanında olmaktan hiçbir zaman taviz vermeyeceği bir defa daha ortaya konulmuştur. 2019 yılı başından beri asgari ücretin yeniden hesaplanmasıyla …% fazlası ile çalışan işçilerimizin yeni asgari ücretin belirlenmesi ile yaşanan düşüşe tepkisiz kalamazdık. Bu gerekçe ile 15.04.2019 tarihinde açılan davamız işçi lehine sonuçlanmış ve haklı mücadelemiz meyvesini vermiştir.

TIKLAYIN

Bugün itibari ile bundan sonraki süreci yakinen takip edip işçi kardeşlerimize konu hakkında gerekli bilgiler verilecektir. Bu emsal kararın asgari ücret ve katlarıyla çalışan bütün işçilerimize hayırlı olmasını dileriz. Sendikamız , 1961 yılından bu güne kadar emeği ve alın teriyle evine ekmek götüren işçi kardeşlerimizin haklarını ve menfaatlerini aramaya devam etmektedir.

Bu hukuk mücadelesinin işçi lehine sonuçlanmasında emeği ve gayreti geçen bize gönülden destek veren , sendikamıza güvenen tüm işçilerimize teşekkür ederiz.

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası
Çanakkale İl Başkanı
Seçkin YÖRÜK

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?