PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Türkiye Kamu Sen, Yardımcı Hizmetler Sınıfına Yönelik Sorunları Sınırladı

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, 5 başlık halinde yardımcı hizmetler sınıfına yönelik sendikalarının taleplerini sıraladı.

Sendika 26.01.2023, 05:33 Cansu Polat
Türkiye Kamu Sen, Yardımcı Hizmetler Sınıfına Yönelik Sorunları Sınırladı

Önder Kahveci kamuda görev yapan ve Yardımcı Hizmetler Sınıfına tabi olan memurlarla ilgili 657 sayılı kanuna göre çalıştırıldıkları halde aynı kanun hükümlerine göre çalışan diğer memurlara oranla büyük bir ayrımcılığa maruz bırakıldıklarını belirtti.

YHS’nin öğrenim durumlarıyla eş değer derecelere yükselmelerinin mümkün olmadığının altını çizen Kahveci, yer değiştirme konusunda da büyük belirsizlikler ve sorunların yaşandığını, ailelerin parçalandığını, dolayısıyla yardımcı hizmetler sınıfındaki memurlara üvey evlat muamelesi yapıldığını söyledi.

Kahveci açıklamalarını şöyle sürdürdü:

Yardımcı Hizmetler Sınıfında yer alan personelin gerek mali haklarının gerekse özlük haklarının eşitlik ilkesi çerçevesinde düzenlenmesi gerekmektedir. Yardımcı hizmetlilerin sorunları kamu personel rejiminin kanayan yarasıdır. Bu mağduriyet mutlaka çözüme kavuşturulmalıdır.

Kamuda çalışma barışı, adalet,hakkaniyet, yardımcı hizmetlilerin Genel İdare Hizmetleri Sınıfına alınmasıyla sağlanacaktır. Kırmızı çizgimiz olarak ilan ettiğimiz hususlardan bir tanesi de yardımcı hizmetle sınıfında çalışan 110 bin meslektaşımızın GİH sınıfına geçirilmesidir.

Mali hakları kısıtlanmış, özlük hakları kırpılmış, her türlü haktan mahrum bırakılmış yardımcı hizmetliler GİH kadrosuna geçirilmelidir.

Yorumlar (13)
CALİSAN 1 gün önce
BU İSİ COZUN SİZE UYE OLACAGİM AMA LAFTA KALMASİN BİZ SOYLEDİKDE OLMADİ DEMEYİN SENDİKACİ OLDUGUNUZU KANİTLAYİN
GİH ve TEKNİK HİZMETLER SINIFI 1 gün önce
Sayın Bakanım,
Önce yıllardır her konuda mağdur edilen,Genişletilirken Unutulan GİH ve TEKNİK HİZ. Sınıfı Çalışanlarının 3600 Ek Göstergede yararlanmasını sağlasaydınız. LİSANS Mezunu GİH ve TEKNİK HİZ.Sınıfı Çalışanlarına 3600 Ek Gösterge verilmezken, ÖN LİSANS Mezunu Sağlık Çalışanlarına verildi. Kamu Çalışanlarının % 75’ ne Bütçe var, Kalan % 25’ ne Bütçe yok öyle mi? Aklımızla Dalga geçiliyor. Tüm Dünyada ve Ülkemizde de yaşanan COVİD19 Pandemisinde DİĞER Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Çalışan emsallerimiz İDARİ İZİNLİ SAYILIRKEN, Bizler 7/24 Görev başındaydık, İş olunca Sağlık Çalışanıyız, 3600 Ek Gösterge, Döner Sermaye ve Maaşa gelince GİH Çalışanıyız. Eğer Çalışma Barışı Bozulmasın istiyorsanız. ADALETİ, EŞİTLİĞİ sağlayacaksanız, 3600 Ek Göstergeden LİSANS MEZUNU Derecesi 1 / 4’ üne gelen Tüm Çalışanlara verilmesini sağlayarak yapabilirsiniz.
HİZMETLİ 1 gün önce
BUNU SAVUNURSANIZ ARKANIZDAYIZ BAŞKAN
mustafa 1 gün önce
bizi insan yerine koyan yok adı bile insanı incitmeye yetiyor hizmetli, odacı.vs. bizleri görmezden gelenler öbür tarafta hesaba çekilecektir bizler büro işi de yapıpda bizleri her türlü mali konularda asgari ücretlilerle aynı yere getirenlerin öbür tarafta hesabı ağır olur genel idari sınıfına çoktan geçmemiz gerekirdi bizler her türlü işi yapıp parayı da çalışmayana vermek helal değil
MAHMUT ARSLAN 1 gün önce
sayın başkanıma katılıyorum.mhp nin seçim beyannamesi olduğu yerine getirmedi olması gerekende bu
hakan 1 gün önce
hep laf hep laf,icraat yok ki
Yalçın 23 saat önce
Hep uzun hava söylüyorlar kısa kesseler bu iş olur
Memur 1 gün önce
Bakın kim olursa olsun ilk başta onu kabul edip sonra ben öyle değil böyle istiyorum diyorsa haksızlık şimdi hizmetli memuru gih yapılsa diğer memur okumuş yüksek puanla atanmış yada yükselme sınavı kazanmış onlara haksızlık degilmi hadi gih oldu hizmetli nin işini kim yapacak bırakın bu boş işleri insanları boşa umutiandırmayin üye toplamak için başka haklı olunursa sorunlar çok 3600 gibi herkese verilmeliydi imam almışsa diğer memurlardan neyi fazla bunu tüm 657 ye tabilerin hepsi almalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.