Türk Sağlık-Sen’den KDK Ziyareti!

Kamu Denetçiliği Kurumu Kamu Başdenetçisi Ombudsman Şeref Malkoç’un daveti üzerine, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci beraberindeki sendika başkanlarıyla beraber KDK’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

Türk Sağlık-Sen’den KDK Ziyareti!

TIKLAYIN

Ombudsman Şeref Malkoç’un daveti üzerine gerçekleşen görüşme sıcak bir ortamda geçerken, Kamu Denetçiliği Kurumu’nun çalışmaları hakkında Şeref Malkoç Önder Kahveci ve beraberindeki sendika başkanlarına bilgi verdi. Kamu Kurumlarında yönetim işleyişi sırasında adaletin sağlanması ve özellikle hukuka ve hakkaniyete dayalı idare anlayışının geliştirilmesi amacıyla kurulan Kamu Denetçiliği Kurumu Kamu ile Kamu-Sen arasında diyalog sürecinin işlemesi, etkin çalışmasının yanında kamuda çalışma barışının tesis edilmesi için yapılması gerekenlere ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI OLUŞTURULMALI

Genel Başkan Önder Kahveci, nazik davetlerinden ötürü teşekkür ettiği görüşmede Türkiye Kamu-Sen ile Kamu Denetçiliği Kurumu arasında diyaloğun gelişmesi ve kamuda çalışma barışının sağlanması için yapılması gerekenlere dair fikirlerini Başkan Şeref Malkoç’a iletti. Bunların yanında Kahveci görüşme esnasında, iş kolları bazında kamu kurumlarında birçok sıkıntı ile karşılaştıklarını, kurumlardaki idare hizmet kalitesinin yükseltilmesi için memurlar arasında yapılan ayrımların sona ermesini gerektiğini belirtirken, tüm bunların yanında ehliyet ve liyakat prensibinin eskiden olduğu gibi tekrar kamuda işletilmesi zaruri hale geldiğine vurgu yaptı. Hukukun üstünlüğü, hak arama kültürünün yaygınlaştırılması, hatta şeffaf bir yönetim anlayışının oluşturulması için kurulduğu bilinen Kamu Denetçiliği Kurumu’nun özellikle liyakat ve ehliyet konusunda daha hassas davranışlar sergilemesini beklediklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 06:07

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER