Türk Sağlık Sen Tavan Ek Ödeme Genelgesi İçin Bakanlığa Başvurdu!

Türk Sağlık Sen ‘COVID-19 pandemisi nedeniyle sağlık tesislerinde ek ödeme yapılmasına ilişkin usul ve esaslar’ konulu nedeniyle oluşan adaletsizlik üzerine Sağlık Bakanlığı’na yazılı olarak başvurdu.

Sendika 13.10.2020, 12:28 13.10.2020, 12:35 Güler Sağlam
Türk Sağlık Sen Tavan Ek Ödeme Genelgesi İçin Bakanlığa Başvurdu!

Türk Sağlık Sen tarafından yapılan başvuruda söz konusu düzenleme ile ilgili belirlenen kriterlerin kısıtlayıcı nitelikte olduğu, hizmet üretirken covid-19 hastaları ile temas eden çalışanların kapsam dışında tutulduğuna dikkat çekildi.

COVID-19 pandemisinde aktif mücadele eden tüm personelin verdikleri hizmetlerin karşılığını hakkaniyet, eşitlik ve çalışma barışı ilkeleri doğrultusunda almasını mümkün kılan yeni bir düzenleme ve belirleme yapılması istendi. 

TIKLAYIN

Sağlık hizmetleri, genel idari hizmetler ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfı personelleri açısından eşitlik, hakkaniyet, çalışma barışı ilkeleri doğrultusunda gereğinin yapılması talep edildi. 

Yorumlar (10)
Pandemide 3 ay önce
Ekonomik olarak bu işten zararlı çıkan kamu personeli tek sağlık personeli oldu,dünya saglikcisina iyileştirme yaparken,bizlerde iyileştirme beklerken,eskiye göre zararlı çıktık.nasil başardınız bunu anlamak mümkün değil.
Kendi kendime cevap :) 3 ay önce
Bir kaç gündür dikkat ediyorum.sitede gayet düzgün mesajlara eksi yağmuru olumsuz mesajlar atılıyor .mesajıma yazılan iki yorumdan belli.40 yaşında adamım mesaj eksilemeyi olumsuz dönüşleri kafaya takacak biri değilim.ama görüyorum ki sitedeki sağlıkçılar in tepkilerine karşı bindirilmiş kıta lar kurulmuş.demekki doğru yoldayız.birilerini rahatsız etmeye baslamisiz.almanya Fransa Rusya bir çok ülke saglikcisina zam yaptı .yada neyse size laf anlatmak gibi bir kuruntum yok.cunku amacınız dinlemek degil.güneş balçıkla sıvanmaz.herkes neyin ne olduğunu gayet iyi biliyor görüyor.
Senin İpin Kimde Onu Söyle 3 ay önce
İçimizde batı özentisi tipler var yada zaten onların çocukları iyide Türkçe biliyorlar adam yememiş içmemiş sahtekarlık yapabilmek için dünya iyiymişde sadece Türkiye kötüymüş gibi pislik yapıyorlar.
Nasıl Güldüm Öyle Böyle Değil 3 ay önce
Dünya kavruluyor yangın yeri olmuş ;

- fransada eylem yaptılar greve gittiler hatta polisler tarafından coplandır

- ispanyada malzeme yetersizliğinden isyan başladı

- ingilterede testler yetersiz diye sağlıkçılar greve gitti

yani tüm avrupa salgında çuvalladı sen kalkıp avrupayı mı övüyorsun
Dünya Sağlık 3 ay önce
Dünyayı örnek vermişsiniz yurtdışında çalışmış ve rezillik yaşamış biri olarak konuşuyorum. Avrupa ve abd'de covidde çuvalladılar sağlıkçıya gereken özen gösterilmedi evet maaş bakımından burdan fazla ama orda giderleri hesaplarsanız aynı oranlara denk geliyor en kötü evler 500 euro/dolar ulaşım gıda derken elinize kalan para burdakinden farklı değil hatta Türkiye'nin daha iyi olduğunu düşünüyorum eğer ayağınızı yorgana göre uzatırsanız eğlence alkol boş gereksiz harcama yapmazsanız elinize güzel paralar kalıyor.

Yinede orda yaşarım oraya gitmek istiyorum diyorsanız birinci kural dil bilmeniz gerekiyor. ikincisi Yüksek lisans derecesine sahip hemşireler APRN, hemşirelik bilim ustası denen bir branşta var MSN, ayrıca doktor hemşireler de var DPN olarak geçiyor. Hemşireler lisans eğitiminden sonra devlet lisansı almak zorundalar, Sadece devlet lisansı olan hemşireler ise RN olarak geçiyor. Belirli özel popülasyon ile ilgilenen hemşireler ise NP olarak adlandırılmış, bizim ASM ler gibi düşünebilirsiniz. Kısaca sertifika gerekiyor. Türkiye'de kpss gir yüksek puan al geç ama yurtdışından öyle değil yani her halükarda Türkiye daha iyi yine de siz bilirsiniz
Kudurgunlara Cevap 3 ay önce
O zaman niye sağa sola zıplıyorsun çakal :)) zoruna gitti değil mi doğrular canını yaktı :) Millet sizin gibileri 20 yıldır başa getirmiyor diye kuduruyorsun değil mi ?
Hadi para göz istifa et diyen zat 3 ay önce
Sanami soracağım ahahahs.birde mesajlarının sonuna hülooog yaz daha tatli olur :)
Hadi Paragöz İstifa Et 3 ay önce
Sorun nedir zaten bu işi bilerek seçmediniz mi bu maaşı alacağınızı biliyordunuz. Beğenmiyorsanız istifa edin birazda işsiz arkadaşlar kazansın
Dünya sağlık a 3 ay önce
Amerika'da yada başka ülkede kamuda çalışan hekimlerin maaslarimi düşmüş ,hı hı ok.ben size bir yönü işaret ediyorum,bir sorundan bahsediyorum,siz başka bir yonu işaret edip cevap veriyorsunuz.pandemide kamudaki sağlıkçınin geliri niye düşer .yoksa malzeme sıkıntısı iş yükü bütün dünyada problem.bu arada trollere sesleniyorum.cok dikkat çekmeye başladınız.isinizi düzgün yapın.olur olmaz her eleştirinin altına mesajlar ile bu iş olmaz.trollugun birinci kuralı dikkat cekmemek..birde arada asgari ucretliler naapsin dekan yazin.olmuyor böyle hahahassgags
iyi niyeti olanlara 3 ay önce
Sağlık personelini vatanı savunan asker gibi görünüz. Vatanı savunan asker çarpıştığı düşmanı mesai sonrası evine,ailesine götürmez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?