PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Türk Sağlık Sen, Sağlık Meslek Mensupları Çalıştayı Düzenlendi

Türk Sağlık Sen tarafından sağlık meslek mensupları çalıştı, sahada aktif çalışan sağlık personellerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sendika 04.12.2022, 19:37 05.12.2022, 20:21 Cansu Polat
Türk Sağlık Sen, Sağlık Meslek Mensupları Çalıştayı Düzenlendi

Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci’nin uzaktan bağlantı ile katıldığı çalıştay, çalışmalarını tamamladı.

Edinilen bilgiye göre tüm sorunların rahatlıkla konuşularak, mantıklı ve yapılabilir çözümler aranılan çalıştayda, sahada aktif olarak görev yapan sağlık meslek mensupları sorunlarını masaya yatırdı.

Tüm branşlardan sağlık çalışanlarının hazır bulunduğu çalıştayda, gruplar halinde sorunlar ve çözüm önerileri ele alınarak düzenlenen raporlarla yönetime sunuldu.

Çalıştayın 2. gününde ise her meslek meslek grubu kendi arasında bir araya getirilerek mesleki sorunları konuşarak çözümler aradı.

Önümüzdeki günlerde yönetime sunulan raporların birleştirilerek Sağlık Bakanlığı ve kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor.

Türk Sağlık Sen çalışanların sorun ve taleplerinin belirlenmesi ve çözüm önerilerinin oluşturabilmesi için düzenlediği çalıştayın sonuç raporu bekleniyor.

Diğer taraftan Türk Sağlık Sen tarafından 24 - 27 Kasım tarihleri arasında Hekim Çalıştayı düzenlenmiş, 1-4 Aralık 2022 tarihleri arasında da sağlık meslek mensupları çalıştayı düzenlenmiş oldu.

Çalıştaya yaklaşık 150 sağlık personelinin katıldığı öğrenilirken, ortalama her ilden 2 sağlık meslek mensubu çalıştayda hazır bulundu.

Sağlık Meslek Mensuplarımız 9 ayrı komisyonda  Mali Haklar ve Ücretler ( Maaş, taban ve teşvik ödeme, nöbet ücretleri )  

İstihdam (Farklı istihdam modelleri, personel eksikliği, planlı istihdam, görev dışı çalıştırma, geçici görevlendirmeler)

Çalışma koşulları ve ortamı (Fiziki mekan, dinlenme alanları, tıbbi cihazlar, ulaşım)

Mesleki Problemler (Görev tanımları, meslek kanunları, Mesleki hizmet içi eğitim ve diğer sorunlar) 

Şiddet ve Mobbing (Cezalar, alınması gereken önlemler, eğitim çalışmaları )

Sosyal ve Özlük hakları (İzinler, kreş v.b haklar, görevde yükselme, aile, Giyim v.b yardımlar ) konuları ile ilgili kapsamlı bir çalışmalar hazırlayarak raporlarını oluşturdular. 

Çalıştayın ikinci gününde ise meslekler bazında toplantılar gerçekleştirildi.  Komisyon toplantılarının tamamlanmasının ardından komisyon başkanları hazırlanan raporları çalıştay katılımcılarına sundular. 

Yorumlar (12)
bulut 2 ay önce
Turk sagliksen tarafından düzenlenen gerek hekim çalıştayı gerekse de sağlık mensupları çalıştayı vatana millete hayırlı olsun
dr 2 ay önce
geçen aralıkta hekime haksız zam için eylem yapmıştı üstüne bir de gazi üniversitesi yemekhanesinde hekimleri protesto etmişti ve üstelik gazi tıp fakültesinde tıp öğrencilerin önünde sağlık çalışanı maketi yakarak büyük gözdağı verilmişti (git başka yerde yak neden gazi tıp fakültesinin öğrencilerin önünde yakıyorsun sağlık çalışanı maketini)

sonra da hekim sendikaları çıktı bu sendika sayesinde, hekimler ne kadar teşekkür etse az
Sağlık profesyonelleri 2 ay önce
Tss demek tehditle başkan adayı engellemek demek tss demek MHP ye biat demek tss demek dün kara dediğine bugün ak demek tss demek sarımtırak sendika demek
Memur 2 ay önce
Mantık ve tss. Peh. Siyah ile beyaz gibi.bu sendikanin onunden ivedilikle tbb oldugu gibi Türk kelimesinin kaldirilmasi gerekir. Onerim hizipsen olsun.yeni dunya duzeninde bu organizmalara yer yok.
Mübarek 2 ay önce
Malum sen ağzıyla konuşmalarınıza devam edin. Koltuk savaşları yaşayan malum sen’ de diğer sendikalarada sendikacılık dersi veriyor Tss.
2351 2 ay önce
Bunlarda aynı b...kun laciverti al birini vur ötekine YHS Kardeşim anlamıyormusunuz YHS bu sorunu çözün artık...Boş boş caliştaydi ,malıştaydi uğraşmayın.
Gerçek sendika 2 ay önce
Tss promosyonda bir kere ezdirmemiştir üyelerini, tss ye laf eden arkadaşlar lafını bilsinde etsin sarı sendikalarla karıştırmasın, hak edenede hakkını vermekten geri durmamıştır, şu çalıştayın yapılmasına tahammül edemeyip abuk sabuk yorum yapmakta en hafif tabiriyle patavatsızlıktır, destek olun önder başkan yalakalara benzemez göreceksiniz.
prosağlıkçı 2 ay önce
Haberin altında yazan yorumlara bakınca gerçekten üzüldüm ve bir şeyler yazmam gerektiğini düşündüm.
Bu çalıştaya bir arkadaşımın ısrarıyla bende katıldım. Yapılan eleştirilerden fazlasını bende yapıyordum ama bu çalıştaya katıldıktan sonra önyargılarımdan dolayı utandım. Ve sendikadan hiç anlamayan biri olarak sadece sosyal medya ile bir yere varılamayacağını bu sendika ile mücadele etmem gerektiğini düşündüm ve inşAllah yapıcam da.
Haberde de yazdığı gibi sendikayla alakası olmayan bir çok sağlık çalışanı hiç korkmadan, çekinmeden, rahatlıkla sorunlarını söyledi. Genel bşk yardımcıları sürekli bizlerleydi oturup konuştuğumuzda eleştirilerime verdikleri cevaplarını dinledim ve samimiyetlerini gördüm.
Gerçekten verilen mücadele olsun, yapılan çalıştay olsun beklentimin çok üstünde geçti. iyi ki katılmışım diyorum ve sadece tweet atmakla kalmayıp TSS'in verdiği mücadelede yer almayı düşünüyorum. Çalıştayda emeği geçen herkese çok teşekkürler.
ismail hakkı demir 2 ay önce
hekim yakmamışlarmı bu sefer
prosağlıkçı 2 ay önce
o olayın gerçeğini, hekim maketinin değil maddi sıkıntılardan yanan bir sağlık çalışanı maketi olduğunu çok iyi biliyorsunuz. ama vicdanınız ve kalbiniz o kadar pislikle dolu ki rahatlıkla iftira atıp zan altında bırakabiliyorsunuz. siz insanı, insanlığından utandırırsınız. yazık
HEPSİ KENDİNE YONTUYOR 2 ay önce
HANİ YHS NA NE YAPILDI 2351 VHKİ SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNU VERMEDİ.10 YILDIR MAĞDUR.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.