Türk Sağlık-Sen Memur Paketi İçin Israrlıyız Dedi!

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, kamu çalışanlarının yaşadığı ekonomik sıkıntıya dikkat çekerek, “kamuda milyonların beklediği düzenlemeleri içeren “Memur Paketi” için ısrarlıyız” dedi.

Sendika 12.12.2019, 13:11 Güler Sağlam
Türk Sağlık-Sen Memur Paketi İçin Israrlıyız Dedi!

“Zorunlu harcamalarda yaşanan artış hız kesmeden devam ederken, ekonomide yaşadığımız tablo maaşların ne kadar yetersiz kaldığını bir kez daha gözler önüne serdi.  Özellikle kış aylarında artan ısınma masrafları ve eğitim giderleri kamu çalışanlarının belini büktü. 2019 yılında resmi olarak eriyen maaşların telafisi sözde yetkili konfederasyonun umursamaz tavrı nedeniyle mümkün olmadı. 

TIKLAYIN

Hal böyleyken, 2020 yılı için verilmesi öngörülen%4+4 zammın yetersiz kaldığı ortadadır. Şu anda TBMM’de bütçe görüşmeleri yapılıyor. Biz yaptığımız eylemle de bu bütçenin kamu çalışanlarının idam fermanı olduğunu ifade etmiştik. Türkiye Kamu-Sen AR-GE Merkezi’nin yapmış olduğu araştırma bu söylemimizi doğrular niteliktedir. 

Bu noktada, kamuda milyonların beklediği düzenlemeleri içeren “Memur Paketi” için ısrarlıyız. 3600 ek gösterge, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, yardımcı hizmetliler sınıfının sorunlarının çözülmesi, mülakatın kaldırılması, bütün ek ödemelerin emekli maaşında dikkate alınması gibi konular bu paket içerisinde değerlendirilerek kamu görevlilerinin nefes alınması sağlanmalıdır” dedi. 

Yorumlar (1)
Zador 12 ay önce
Biz nefes alırsak yandaş müteahhitler ve yandaş simitçiler nefessiz kalır mazAllah....Memur oy vermeye devam etsin mevcut zihniyete ve aynı zihniyetin sendikasına üye olsun yetkili kılsın az bile yapıyorlar bize daha bunlar iyi günlerimiz olabilir
10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?