Türk Sağlık Sen İşe Geç Gitme ve İş Bırakma Kararı Aldı

"Sağlık Bakanlığı önünde sağlık çalışanlarının haklı taleplerini dile getirdik" diyen Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Cuma işe 1 saat geç başlıyoruz, Pazartesi tüm Türkiye’de iş bırakıyoruz." ifadelerini kullandı.

Sendika 02.12.2021, 18:18 Zeynep Elmalı
Türk Sağlık Sen İşe Geç Gitme ve İş Bırakma Kararı Aldı

Sık sık haklı zam talepleri sloganlarla dile getirildi, ayrımcılığa ve adaletsizliğe alkışlarla ve ıslıklarla tepki gösterildi.

Basın açıklamasını gerçekleştiren Genel Başkanımız Önder Kahveci “Doktorlarımız zammı hak ediyorlar, yapılsın bir itirazımızda olamaz bizim itirazımız sağlık çalışanlarının bu artıştan kapsam dışında bırakılmasınadır. Çünkü tüm sağlık çalışanları ekonomik sıkıntı yaşamaktadır diyerek başladığı konuşmasında “Pandemide omuz omuza cephede savaş veren kahramanlar, Tüm zorluklara rağmen hiç yılmadan devletine ve milletine hizmet eden cefakarlar, Kısacası cefanın talipleri sağlık çalışanları, Bugün burada ayrımcılığı, Yaşadığımız ekonomik sorunların görmezden gelinmesini, Haksızlık yapılarak hekim dışı sağlık personeline zam verilmemesine tepki koymak için toplandık. Doktorlarımız zammı hak ediyorlar, yapılsın bir itirazımızda olamaz bizim itirazımız sağlık çalışanlarının bu artıştan kapsam dışında bırakılmasınadır. Çünkü tüm sağlık çalışanları ekonomik sıkıntı yaşamaktadır. Çünkü tüm sağlık çalışanlarının ücretleri erimiştir.” dedi

Haklı Talebimiz Tüm Çalışanlara Zam

Tüm sağlık meslek mensuplarının ücretlerinde artış yapılması gerektiğini kaydeden Genel Başkanımız Önder Kahveci: “Dün bir günde hem açıklanıp hem de TBMM’den geçirilen düzenleme eksiktir. Acil olarak yeniden değerlendirilmelidir. Tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinde artış yapılmalıdır. Lafa gelince sağlık hizmetleri ekip işidir, hepsini alkışlıyoruz demekle olmuyor. Külfette ortak oldukları gibi bir hak verilirken de adaletli davranılmalıdır. Çalışma barışını bozarak, Sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarını yok sayarak zamda adaletsizlik yaparak bir milim ilerleme sağlanmaz aksine sağlık hizmetlerine bu tür işler zarar verir.” şeklinde konuştu. 

Kazanana Kadar Mücadele Edeceğiz.

Genel Başkanımız Önder Kahveci haklarını alana kadar tüm sağlık çalışanları ile birlikte mücadeleyi sürdüreceklerini belirterek şöyle devam etti:

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Türkiye Kamu-Sen olarak tüm kamu çalışanları için ek zam talep ettiğimiz ve bunu ısrarla vurguladığımız bir dönemde sağlık çalışanlarının arasında yapılacak bir ayrımı kabul etmemiz mümkün değildir.

Zam tüm sağlık çalışanları, sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan tüm mesai arkadaşlarımız için yapılmalıdır. Aksini kabul etmemiz, onaylamamız mümkün değildir. Yapılması gereken tek şey, tüm sağlık çalışanları için geçerli, makul ve kapsayıcı bir artıştır. 

Sayın Bakan bunun hayata geçmesi için çaba sarf etmeli, tüm sağlık çalışanlarını sevindirecek bir müjde vermelidir.

Türkiye Kamu-Sen, Türk Sağlık-Sen olarak tüm platformlarda mücadelemiz sürdüreceğiz. Alanlara inmekten hiçbir zaman geri durmadık, durmayacağız.

Sağlık çalışanlarının gür sesi olmaya devam edeceğiz. 

Kazanana kadar mücadele edeceğiz.

Cuma İşe 1 saat Geç Başlıyoruz, Pazartesi Tüm Türkiye’de İş Bırakıyoruz.

Genel Başkanımız basın açıklamasının ardından yaptığı değerlendirmede açıklamayı yaparak tepkilerini ortaya koyduklarını belirterek “Tüm sağlık çalışanlarına zam yapılması, haksızlığın sonlandırılması için Sağlık Bakanlığı’na binlerce sağlık çalışanı ile haykırdık. Birlikte Mücadele edeceğiz, birlikte kazanacağız.  Bugün basın açıklamamızı yaptık, yarın tüm Türkiye’de işe 1 saat geç başlıyoruz. Pazartesi ise tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında iş bırakıyoruz. Haksızlığa karşı mücadelemiz hiç durmadı, durmayacak. Hep birlikte kazanacağız.” Dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Dık adam 2 ay önce
Hass......tir in ordan .Kazanana kadar mücadele edeceklermiş.Sizi gidi yancılar sizi .Hepiniz aynı b....k sunuz.
Sağlık çalışanları 2 ay önce
Arkadaşlar lütfen hangi sendikaya üye olursanız olun ama bu eylemlere destek verin ortak çıkarlarımız uğruna bu eylemler bir daha gelmez yapılmaz onun için bütün eylemlere destek verin alınan kararlari uygulayın iş yavaslatin
Dık adam 2 ay önce
Arkadaşlar hangi sendika olursa olsun eylemlere katılmayın.Katılarak onların değirmenine su taşımış olursunuz.Hangi sendikadan olursanız olun İSTİFA edin.Birbirlerine düşsünler.Yetki kavgası yapsınlar.Bu olanların sebebi dik duramayan sendikalar değilmi?Aylık 84 Tl sizi zengin etmez.Bunlarda da seyyanen zam alacak g...t yok.İSTİFA edin kurtulun.
R.Tekniker 2 ay önce
NEDEN MASAYA OTURDUĞUNUNUZ YETKİLİ SENDİKA İLE AYNI GÜNDE DEĞİL ? SAMİMİ DEĞİLSİNİZ ! AYNI ANDA EYLEM KARARI ALMADIĞINIZ SÜRECE SAMİMİ DEĞİLSİNİZ !
dr 2 ay önce
aynı tepkiyi ağustos sözleşmesinde hekimlerin maaşını azaltıp diğer profesyonel sağlık çalışanların maaşını artırırken düşünecektiniz sendikalar,
ağustosta zamı aldınız deyip geçtiler mecliste
TURAN 2 ay önce
ARKADAŞLAR BIRAKIN TARTIŞMAYI . AĞLAMAYANA MAMA YOK.GELİN BERABER MÜCADELE EDELİM YOKSA İLERDE ÇOK SIKINTI OLACAK.
Doktor 2 ay önce
Bu eylemde esmer tenli siyah ceketli bir beyefendi konuşma yaparken "Hekim hemşireden, hasta bakıcıdan üstün değildir" diye absürt bir ifade kullanarak hekimleri hedef gösterdi. Halbuki olayın bizimle alakası yok. Mesleğim gereği sosyal medyadan takipleştiğim birçok çalışma arkadaşımın hekimleri hedef gösterircesine paylaşımlar yaptığını gördüm. Gerçek hiç hoş değil. Geçen aylarda hekimler dışarda bırakılarak sağlık personelinin sabit ödemesine %20 zam yapıldığında bu zam hastane bütçesinden karşılanacaktı ve hekimlerin gelirleri azaltılacaktı ancak ben hiçbir meslektaşımdan çalışma arkadaşlarını hedefe koyacak bir paylaşım görmedim. Dolayısıyla hak arayışını bizleri karşınıza almadan yapmanızı tavsiye ederim. Bazı hemşire platformlarının "Biz olmasak doktorlar ne yapabilecek bakalım" şeklinde çok ayıp şeyler dile getiriyor. Her şeyi yaparız arkadaşlar. Kan da alabiliriz, Ekg de çekebiliriz, damar yolu da açabiliriz, pansuman da yapar dikiş de atabiliriz. Peki hekimler olmasa? Bir hayal edin bakalım. Edemediniz değil mi? Bu yüzden bize sataşmayın. Umarım size de hak ettiğiniz iyileştirmeler yapılır ama lütfen doktorlara sataşmayın. Bir gün devran döner patronun kim olduğu eskiden olduğu gibi tekrar hatırlatılmak zorunda kalınabilir. Kırmayalım birbirimizi. Herkese iyi çalışmalar ve iyi geceler dilerim.
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?