PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Kahveci: Promosyonda Sağlık Bakanlığı Bankaları Zorlasın

Kahveci, Sağlık Bakanlığına bağlı görev yapan personel için makul bir düzeyde promosyon anlaşmasının yapılmasını isteyerek ödemelerin tek seferde yapılması gerektiğini ifade etti.

Sendika 19.11.2022, 22:25 20.11.2022, 00:08 Cansu Polat
Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Kahveci: Promosyonda Sağlık Bakanlığı Bankaları Zorlasın

Genel Başkan Önder Kahveci, Sağlık Bakanlığının Promosyon anlaşmasında çalışanları memnun edecek anlaşmaya imza atması gerektiğini söyledi.

Bu durumun sendikaları için olmazsa olmazları olduğunu belirten Önder Kahveci, Sağlık Bakanlığı promosyon ihale sürecinde net bilgilendirmenin yapılmaması nedeniyle ortalıkta dolaşan iddiaların hayli çoğalması sonrası çalışanların endişe ve karamsarlığa sevk olduğunu belirtti.

Günümüz şartlarının altında ve diğer yapılan promosyon anlaşmalarından düşük bir anlaşmayı Türk Sağlık Sen olarak kesinlikle kabul etmeyeceklerini dile getiren Kahveci, Sağlık Bakanlığının da bu konuda aynı tavrı göstererek bankaları zorlaması gerektiğini ifade etti.

Promosyon anlaşması yapmış olmak için değil, çalışanların ekonomilerine önemli bir katkı sunabilmek için imza altına alınmalı ve süreç daha fazla uzatılmamalıdır. Ayrıca ihale sürecinin her aşaması ile ilgili çalışanlar mutlaka bilgilendirilmelidir.

Türk Sağlık-Sen olarak promosyon süreci  ile ilgili hem bakanlığa başvuru yapmış hem de şubelerimiz tarafından çalışanların dilekçeleri alınarak il sağlık müdürlüklerine teslim edilmiştir. Süreci takibimiz ve görüşmelerimiz devam etmektedir. Sağlık Bakanlığı bir an önce bilgilendirmeler yaparak promosyon sürecini belirsizlikten kurtarmalı ve çalışanları memnun edecek anlaşmayı imzalamalıdır.

Yorumlar (23)
Dr 1 hafta önce
Bakanlığın bankaları zorlaması için sizin bakanlığı zorlamanız lazım. Boş demeçlerle olmuyor
MDH 1 hafta önce
Bunlar bir bitse de bizde kurtulsak, sendikacıyım diye geziyorlar. -malı, -Meli gibi biten kelimeleri biz de söylüyoruz. Artık vaadde vermiyorlar. O kadar işlevsizler….
Sağlıkci 1 hafta önce
sağlık bakanlığını kim zorlayacak bunun için siz ve büyük ortağınız olmayacağı kesin de
44 1 hafta önce
BEYEFENDİ SİZ HALA YHS NI BASİTE ALIYORSUNUZ.BİZLER NE APTALIZ,NEDE GERİ ZEKALI.HANGİ HAKKI HANGİ YOLLA ALACAĞINIZI KESTİRİYORUZ,SEN RAHAT OL.MHP SEÇİM BEYANNAMESİNE KOYDUĞU MADDEYİ NEDEN UNUTTU.GİT MHP MİLLET VEKİLLERİNE ÖZELLİKLEDE YAŞAR BEYE DEKİ EYT ,SÖZLEŞMELİ VE TAŞERON YOK.YHS ÖZELLİKLEDE 2351 VHKİ 9 YILDIR MAĞDUR.ADALET BAKANI ABDUL HAMİT BEY MÜBAŞİRLERİ SINIF ATLATTI GİTTİ.ADALETMİ SİZDE SÖZÜNÜZDE DURUN MHP YE YAKIŞANI YAPIN.
Kadir 1 hafta önce
Bakanlık boş boğazlık yapıp araya girdi. Çoğu ilde bankalar teklif bile vermiyor.
hemşire 1 hafta önce
Sendikaların asli görevi promosyon değil.Promosyonda bir mali ve özlük hakkı değil. Boş konuşanın boş kalfası ,sen masa maşı demeçlerle gündem olmaya çalışacağına üyelerinin mali ve özlük hakları yerle bir otur onun için mücadele ver.Bugün memur maşşalrı neredeyse asgari ücretin altına düşmeye kadar geldi.SEN trilyonları kazanırken üyen memur sefalete sürükleniyor......
Sendikasız 1 hafta önce
Sağlık bakanlığı promosyon unu açıklıyorum 33 bin resmi açıklama bu hafta yapılacaktır lakin Hükumetin yaptığı icraatlara sendikalar ben yaptım nasıl yaptırdık demesi hiç hoş değil en düşük memurlara iyileşme yaptırın herkese aynı oranda Zam adaletsiz oluyor 10 bin e %10 Zam verilse 1000tl 15 bine %10 1500tl arkadaki makas çok açıldı gelir vergisi sabitleyin %15 e hadi hepiniz bir olun bu fikirde
gariban memur 5 gün önce
33 bin demişsiniz ama hafta bitti tık yok doğru mu söylüyorsunuz?
Ado 1 hafta önce
Sağlık sen cinler eleştirmesin sayın kahveciyi .yetkili sizsiniz zorlayacak olan sizsiniz adam doğruları söylemiş sizin hiç sesiniz çıkmıyor.
Major 1 hafta önce
O öyle yapsın bursunu yapsın .oh ne güzel .sosyal mecralardan boş boş konuşmayın . Sizin yaptiginizi herkes yapıyor.is bitmiş anlaşma sonuna gelinmiş .e günaydıiin ..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın