Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı: Sağlık Bakanlığı Maaş ve İkramiyelerde İyileştirme Çalışmalarını Başlattı!

Gazeteci Lale Akasoy'a konuşan Türk-Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Köse, Sağlık Bakanlığı'nda maaş ve ikramiyelerde iyileştirme çalışmalarının başlatıldığını ancak uygulamaya geçip geçmeyeceği konusunda şimdilik net bir bilginin olmadığını söyledi.

Sendika 28.01.2021, 13:24 29.01.2021, 16:29 Güler Sağlam
Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı: Sağlık Bakanlığı Maaş ve İkramiyelerde İyileştirme Çalışmalarını Başlattı!

Türk-Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Köse şunları söyledi; 

"Mevcut şartlar sağlık çalışanlarını o kadar zorladı ki, az da olsa umut edilen 3600 ek göstergenin çıkma olasılığını bile beklemeden emeklilik işlemlerini başlattılar!.." dedi.

Sağlık Personeline Seyyanen Zam Masada! haberi için tıklayınız


Sağlık Bakanlığı'nda maaş ve ikramiyelerde iyileştirme çalışmalarının başlatıldığını ancak uygulamaya geçip geçmeyeceği konusunda şimdilik net bir bilginin olmadığını vurgulayan Köse, şunları söyledi:

"Yıllardır sağlık çalışanları özlük ve mali haklarında iyileştirmenin yapılması için bekledi. Ancak durum ortada! Artık birçok sağlık çalışanı yaşanan bu olumsuz olayları kanıksamış durumda. Eski yıllarda "Bir umut!" diyerek emekliliklerini öteleyen sağlık çalışanları vardı. Şimdi umutlarını yitirenlerin başvurularında, Sağlık Bakanlığı'nın emeklilik ve izinleri açmasıyla artışlar yaşanıyor. Aslına bakarsanız temmuz ve ocak emeklik başvurularının yapıldığı aylardır. Yani normal dönem... Ama bu sefer bu kapsamda olan birçok sağlık çalışanı umutsuzluktan ve beklemekten yoruldukları için başvuru yapıyorlar!.."

***

Ha bu arada, özellikli branşlarda çalışan bazı hekimlerin özel hastanelere geçmek için kamu hastanelerinden istifa etmeye hazırlandıkları edinilen bilgi arasında!

TIKLAYIN


Ayrıca yine sağlık kulislerinde, kamu hastanelerinde aciliyet gerektirmeyen (elektif) ameliyatların istenilen düzeyde olmaması nedeniyle de bazı cerrahların istifa edeceği konuşulmakta.

Anımsayacaksınız, içinde bulunduğumuz kovid-19 salgını nedeniyle Sağlık Bakanlığı, acil vakaların dışında diğer ameliyatları durdurmuştu...

Ne diyelim...

Hadi hayırlısı!..
Lale Akasoy - Yeni Dönem

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (21)
Att 4 ay önce
İkramiyelerde artış derken neyi kasttttiler acaba? Bilmediğimiz ikramiye alan bir çalışan gruubu mu var? Hekim dışı personelden döner sermayeyi kaldırın, sabiti maaşa ekleyin. 1500 tl de seyyanen zam verin, özellikli birim çalışanları için de sabit bir rakam belirleyin gitsin. Çok mu zor bunu yapmak. Yıllardır süründürüyorsunuz...
birisi 3 ay önce
Ya arkadaş Allah aşkına hepimiz sağlıkçıyız birbirimizi destek olacağımız yerde köstek oluyoruz. Yok efenim neymiş hekimlerden kısıp bize versinler. Niye hekimlerden kıssınlar ki, kısmadan da gayet tabi verebilirler. Biz daha kendi içimizde birlik değiliz ondan sonra da verilmeyen haklardan bahsediyoruz. Bu kafadan vazgeçin artık.
ahmet tuna 4 ay önce
Kpss olmadan sürekli işçi kadrosuna geçen bilgi işlem personelleri için olabilir
hemşire 4 ay önce
sadece isteiğimiz hekime fazla ücretleri kısmanızı ve bize eklemenizi istiyoruz fazla bir şey istemiyoruz
Tercih 4 ay önce
Üye sayısı iyice azalan sendikaların yalanlarına kanmayın istifa edin istifa candır yalancılara cevaptır
Bjk 4 ay önce
Niye sendikalar birlik olup çalışanlarının haklarını almak için çabalamıyor. Şu dönemde bile bir şey yapamıyorlarsa ne ise yarar bunlar
Sağlık memuru 4 ay önce
Sağlıkçılar olarak bittik tükendik anlayan bir Allahın kulu yok. Uzman çavuşlara iyileştirme meclise geldi. Hak mı şimdi bu kaçıncı iyileştirmeyi aldılar. Sayın bakan ağırlığını koymalı artık.
HEMŞİRELER 4 ay önce
son zamanlarda kulislerde en çok konuşulan hemşirelerin sağlık memurlarının ve ebelerin artık kendi sendikalarını kuracağı aynen kuzey kıbrıs türk cumhuriyetinde olduğu gibi bu konuda çalışmaların son aşamasına geldiği ve bir açıklama ile tanıtıp yapılacağı konuşulmakta sayı olarak çalışanlar olarak sağlık camiasınsa en büyükk paya çalışana sahip olan bu mesleklerin sendiklardan ayrılmaları sonucunda sendiklar büyük bir oy ve güç kaybedeceği konuşulmakta.milletimize ve tüm çalışanlara hayırlı uğurlu olsun
sgk lı sağlık çalışanı 4 ay önce
inşAllah ayrım yapılmadan tüm sağlık çalışanlarına uygulanır bu çalışma
yine dr. hemşire yani kadrolulara verilmez
Yav he he 4 ay önce
Sizden de sendikalarınızdan da bakanlıgınızdan da bıktık usandık artık.. Son 10-11yıl saglıkcılar hep geriledi durdu.. Me yaptınız.. Sendikalar kupa dağıttı, bakanlık desen el ense kimse umurlarında degil, siz basın aman sisteme comak sokmayalım ne şiş yansın ne kebap.. Ha bir de sürekli aman yukarısı duymasın korkusu.. Siz saglık personelini aptal yerine koydunuz yıllarca ama saglık prrsoneli aptal değil.. Bir umut bekliyorlar sadece, ha birsey elde edilrceginden falan değil, biliyorlsr ki umutsuzluk berbat birsey.. Sizler yani sendika bsdın ve bakanlık bunu dahi istismar ettiniz..sizlere söylenecek o kadar cok sey var ki.. Umut tacirleri sizi..
Hemşire Sağlık Personeli 4 ay önce
Özlük işlerinde doktorlar tabip veya doktor unvanıyla geçsin doktor olmayan sağlık meslek mensuplarına da sağlık personeli olarak unvan verilsin. Böylece düzenlemeler daha kolay yapılır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?