Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı: Adınızı Kamu Çalışanları Buçuk-Sen Koydu

Sağlık kolunda faaliyet gösteren iki büyük sendika arasındaki atışma devam ediyor. Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'un facebook'a ücretli reklam vererek kendi yetkili oldukları dönemlere tekabül eden 2013-2017 yıllarında döner sermaye erimiştir paylaşımlarına, Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Köse "Bu bir itiraftır" diyerek teşekkür etmişti. Köse'nin paylaşımına resmi web sitesi üzerinden cevap veren Sağlık Sen: "Kazanım Sağlyana Biz, Boş Konuşan Siz" diye dün açıklama yayınlamıştı. Bu açıklamaya Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Köse'den karşı cevap geldi: Adınızı Kamu Çalışanları Buçuk-Sen Koydu

Sendika 05.05.2020, 14:23 07.05.2020, 22:01
Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı: Adınızı Kamu Çalışanları Buçuk-Sen Koydu

1. Fotoğraf itirafları...
2.Fotoğraf hayasızlar ,adam görsün.
AYNAYA BAK
Malum-Sene Döner sermayenin kendi yetkili oldukları dönemde nasıl eridiğini gösteren paylaşımlarıyla “SAĞLIK ÇALIŞANLARI BİZ NELER YAPTIK GÖRÜN” dedikleri için teşekkür etmiştim. Çok alınmışlar internet sitesinden “kazanım sağlayan biz boş konuşan siz” diye nerden tutsan elde kalan bir sözüm ona bir yazı yayınlamışlar.
EDEP YAHU
Yazınızda hiç utanmadan en hafif tabiriyle şerefsizce bizi darbecilere ev sahipliği yapmak ile suçlamışsınız. Müddei isnadını ispat etmek ile mükelleftir.İspat edemeyen en hafif ifade ile müfteridir.
28 şubatta biz meydanlarda kesintisiz demokrasi derken siz deliklere saklanıyordunuz.
Hatırlatırım, bize sizinle birlikte o iftirayı atanlar darbeye kalkıştılar. Bu ülkede darbeyi yapmaya çalışanların kim olduğunu ve onlarla kol kola olanları herkes çok iyi biliyor. Saklanamazsınız .
Sizde onlarla zamanında sarmaş dolaştınız. Sendikalarınız nikah kıyıp birleşti. Toplantılarına katıldınız, Övgüler dizdiniz.
17/25 Aralıktan sonra bile Çocuklarınızı okullarından almadınız. Maklube sofralarına kaşık sallayanlar kimlerdi kamuoyu onları çok ama çok iyi biliyor.
Biz açılıma ihanet süreci derken siz hayvanlar bile anladı, bunlar anlamadı dediniz. Kahramanlar can verdi. Nelere bulaştınız nelere yazmakla son bulmaz.
Necip Fazıl’ın dediği gibi Armut deyip geçmeyin, onun ilk hecesi çoğu kişide yoktur!

Mekanı cennet olsun Hemşerim Abdurrahim Karakoç’un dizeleri aklıma geldi:

TIKLAYIN

“Zillette süvari, şerefte yaya,
Gidecek gönlünce yıldıza, aya.
Semtine basmamış ar, namus, haya,
Utanmaz suratlar bizi ne bilsin”

Türkiye Kamu-Seni ve mensuplarını değil darbe devletimizin aleyhine olacak bir safsata ile isnat edenleri aynaya bakmaya davet ediyorum.

Toplu sözleşmedeki duruşunuza şahidiz. Öğlen yüzde 5 zam olmazsa imza atmayız deyip akşam buçuk zamma imza atıp kazanım diye çığırtkanlık yaptınız. Adınızı kamu çalışanları buçuk-sen koydu.
Her sene bakan gelecek müjde verecek diye söylediniz broşürler bastırdınız.Hep fos çıktı, adınız Müjde-sen oldu.
Promosyonda Tüm Türkiye’deki hastanelerde çalışanlar için; 5 yıl süreyle yıllık kişi başı 475,00-TL’ye imza attınız. Bu da tarihe en kötü promosyon anlaşması olarak geçti.
5 yıla bir verilen yıpranma payı sözü sizin döneminizde 9 yıla 1 yıl olarak gerçekleştirildi. Verilen sözün bile takipçisi olamadınız adınız GÜVENİLMEZ-SEN oldu

Yazınızda kazanım olarak ifade ettikleriniz ve çalışanın cebine giren arasındaki uyumsuzluğu tüm çalışanlar biliyor ama maalesef siz BİLMEZ-SEN olmuşsunuz.
Yazınıza baktım döner sermayenin bu hale gelmesinden biz sorumlu değiliz dememişsiniz yani herşeyi kabul etmişsiniz.
Biz sözleşmeli çalışma kabul edilemez diye şubatın ayazında bile eylemler yaparak haklı taleplerin sesi olurken siz sadece umudunuzu hükümetin açıklamalarına bırakıp “Biz istedik Başbakanımız verdi” diye afişler yapıp kendinize mal etmeye kalktınız.
Sendikacılıkta tek gerçeği Genel Başkanımız Önder Kahveci’nin ağzından haykıralım: “Hak verilmez...Alınır...
Sendikaların er meydanı alanlardır ve alanlara ancak yüreği yetenler inebilir.”
Mustafa Köse
Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı

Yorumlar (1)
Köşeye cevap 6 ay önce
Köse bey sen pijamayla mahalle arasında ağlarken biz sendika çilik yapıyorduk. Evet üye grubunuzza bakın fetoden gelenleri topluyorsunuz .Bilmiyorsan araştır. Çamur atmak için önce ellerin kirlenmeli.Önder başkanla bende sendikacilik yaptım. Ama senin gibi klavye sendlkaciligi yapmadık. O koltuğu biz sana bıraktık. Sahi biz bunlari yaparken sen nerdeydin.Siz hangi sivil toplum kurulususunuz.Siz masada yomuydu muz. Sadece cem cem.Biz vatan haini değiliz. Ülkem içte ve dışta hainlerle savaşırken birde onların ekmeğine yağ sürüp serefsizleri senin gibi el ovusturucularà meydan vermemek için uhuletle ve suhuletle hareket ettik.Evet hak verilmez alınır. Ama diklenmeden dimdik durarak senin ve senin düşüncede olanlar gibi sağa sola salya akitmadan efendim hakkımızı atarız. Ararkende kimseyi kustürmeden sovmeden dövmeden edeplice. Ya sizde kazanın da bizde yiyelim.Yaptığınız çelik çomak oyunu.kalibinin hakkını vermiyorsan elbisenin hakkını ver kocum
13
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?